Nowi Instruktorzy Turystyki Rowerowej w Przasnyszu

Od 19 do 23 października trwał Kurs Instruktorów Turystyki Kwalifikowanej o specjalności turystyka rowerowa. Dwudniowe wykłady zostały zwieńczone egzaminem praktycznym na terenie Przasnysza.

 

Kurs organizowany przez Towarzystwo Turystów Przyrodników i Krajoznawców w Warszawie składał się z dwóch etapów. Pierwszy z nich obejmował wykłady online dotyczące prawnych aspektów turystyki oraz przepisów ruchu drogowego. Drugi natomiast zakładał zastosowanie w praktyce uzyskanej wiedzy, utrwalenie zasad poruszania się w kolumnie rowerowej po drogach publicznych oraz poznanie reguł przewodnictwa turystycznego.

– Dla wielu z nas była to również wspaniała lekcja na temat historii naszego miasta, ponieważ w ramach egzaminu, oprócz jazdy na rowerze, opowiadaliśmy o najciekawszych przasnyskich zabytkach – mówi Luiza Dawidziuk, jedna z uczestniczek kursu.

 

W szkoleniu brały udział również osoby, które w celu zdania egzaminu przyjechały z okolic Sandomierza oraz Giżycka.

– Cieszymy się, że mogli poznać Przasnysz z perspektywy roweru i mamy nadzieję, że tu wrócą – dodaje Luiza Dawidziuk.

Wszyscy uczestnicy zdali egzamin i zostali certyfikowanymi instruktorami turystyki rowerowej. Druga część kursu dla instruktorów turystyki kajakowej odbędzie się wiosną. Kurs został zrealizowany w ramach projektu „Nasza mała ojczyzna na rowerze i kajaku” Mazowsze Lokalnie.

 

 

M.Bieńkowska

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments