Nowe szafki szkolne w przasnyskiej “Dwójce” [FOTO]

Uczniowie podstawówek nierzadko dźwigają w szkolnych plecakach całe stosy zeszytów i książek. Bywa, że taki ekwipunek waży nawet kilkanaście kilogramów, co negatywnie odbija się na dziecięcych kręgosłupach. Szkoła Podstawowa nr 2 w Przasnyszu właśnie udowodniła, że szafki mogą być nie tylko funkcjonalne, ale i piękne.

 

W tej chwili uczniowskie szafki są już we wszystkich szkołach podstawowych w Przasnyszu, choć nie zawsze tak było. Jeszcze w poprzedniej kadencji władz miasta rodzice domagali się zaopatrzenia szkół w indywidualne szafki uczniowskie, służące do przechowywania przyborów szkolnych, podręczników i zeszytów, które bywają dla uczniów niepotrzebnym balastem, co staje się przyczyną przyszłych uszczerbków zdrowotnych. Informowaliśmy o tym tu:

Mieszkaniec Przasnysza kontra Burmistrz.

Na szczęście tego typu spory to już przeszłość, bo obecnie szafki nie tylko są i spełniają swoją rolę, ale również cieszą oko. W maju Szkoła Podstawowa nr 2 w Przasnyszu otrzymała wyczekiwane od dawna szafki dla klas 0-III na ubrania i dla klas IV-VIII na książki.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments