Nowe samochody dla dwóch jednostek OSP. W Starostwie Powiatowym odbyła się konferencja [VIDEO]

Kilka dni temu informowaliśmy, że dwie jednostki z powiatu przasnyskiego: OSP Mchowo i OSP Krasne otrzymały rządowe wsparcie na zakup wozów strażackich. Z tej okazji w Starostwie Powiatowym w Przasnyszu odbyła się konferencja, w której wzięli udział przedstawiciele samorządów, zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Przasnyszu bryg. Jarosław Andruszkiewicz oraz szefowie obdarowanych jednostek.

 

Podczas spotkania nie zabrakło słów doceniających wkład druhów OSP w bezpieczeństwo mieszkańców powiatu.

– Kiedy ktoś potrzebuje pomocy, pierwszą wyciągniętą dłoń oferują najczęściej strażacy ochotnicy. W takich sytuacjach konieczny jest nowoczesny i niezawodny sprzęt, aby OSP mogły nieść mieszkańcom natychmiastowe wsparcie – mówił w czasie konferencji starosta Krzysztof Bieńkowski.

Głos zabrał również Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Przasnyszu bryg. Jarosław Andruszkiewicz. Przekazał, że propozycję aplikowania o fundusze na nowe wozy strażackie otrzymali wszyscy wójtowie gmin z terenu powiatu, ale rękawicę podjęli jedynie włodarze Krasnego oraz Gminy Przasnysz.

 

Andruszkiewicz podkreślił, że pozyskanie nowych wozów dla druhów ochotników ma kardynalne znaczenie podczas ratowania życia nie tylko w czasie pożarów, ale także likwidacji miejscowych zagrożeń, które wymagają coraz częstszych strażackich interwencji, błyskawicznego dotarcia jednostek i użycia specjalistycznego sprzętu.

 

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kostrzyn
Kostrzyn
1 rok temu

A kiedy dla PSP?

Elokwentny
Elokwentny
1 rok temu
Reply to  Kostrzyn

Za mało psp do kościoła na uroczystości jeździ to im nie potrzebne, a tak to głosy wyborców można kupić