Nowe radiowozy dla policjantów z Przasnysza, Jednorożca i Krasnego

W piątek, 7 stycznia 2022 r. przasnyscy policjanci otrzymali trzy nowe radiowozy. Ich zakup był możliwy, dzięki wsparciu lokalnych samorządów.

 

– Dzięki dobrej współpracy z samorządami lokalnymi przasnyscy policjanci od wielu już lat sukcesywnie otrzymują nowe pojazdy, które niewątpliwie są ważnym elementem wpływającym na poprawę bezpieczeństwa na drogach powiatu przasnyskiego. Nowe pojazdy, trafiły do Wydziału Ruchu Drogowego Przasnyskiej Komendy, Posterunku Policji w Jednorożcu oraz Posterunku Policji w Krasnem – informuje asp. szt. Krzysztof Błaszczak.

Samorządy na zakup radiowozów przekazały 50 proc. potrzebnych środków. Pozostała część została sfinansowana z budżetu Komendy Głównej Policji. Poświęcenia nowych pojazdów, dokonał kapelan Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu, ks. Michał Gaszczyński.

 

Radiowozy marki Toyota Corolla są wyposażone w automatyczną skrzynię biegów, klimatyzację oraz kamerę cofania. Każdy z nowych pojazdów wart jest 110 tys. zł, a pod maską ma silnik benzynowy o pojemności 1,8 litra, który wspomagany jest dodatkowym motorem na prąd. Łączna moc układu hybrydowego to 122 KM.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
moga
moga
17 dni temu

przetarły się fotele od siedzenia ?

Ania
Ania
17 dni temu

Chorzele biedne nie miały na dołożenie do nowych wozów? Wstyd.