Nowe place zabaw w gminie Krzynowłoga Mała

Dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej na terenie gminy Krzynowłoga Mała powstały nowe place zabaw przygotowane z myślą o najmłodszych dzieciach uczęszczających do oddziałów przedszkolnych. Nowe inwestycje udało się niemal w całości zrealizować przed pierwszym szkolnym dzwonkiem.

Place zabaw zostały zrealizowane dzięki środkom z projektu „Modernizacja oddziałów przedszkolnych w Gminie Krzynowłoga Mała” finansowanego z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Co bardzo istotne, pozyskane środki w całości pokryją koszty związane z budową placów zabaw i wyposażeniem szkół.

Przygotowane projekty mogą cieszyć społeczności szkolne zwłaszcza w Romanach-Seborach i Ulatowie-Adamach. W obu tych miejscowościach do tej pory nie było miejsca, w którym najmłodsze dzieci mogłyby się bezpiecznie bawić. Dzięki tej inwestycji to się właśnie zmienia. Z kolei w Krzynowłodze Małej istniejący plac zabaw przy szkole zostanie jeszcze rozbudowany i wyposażony w nowe zabawki.

Na wydzielonych miejscach już są zamontowane nowe zabawki – w tym zestawy wielofunkcyjne, huśtawki, równoważnie, a także ławeczki rekreacyjne. Kiedy tylko teren budowy zostanie odebrany, dzieci będą mogły do woli korzystać z nowych miejsc zabaw – dopóki tylko pozwoli jesienna aura.

To jednak nie jest jedyna korzyść płynąca ze wspomnianego programu. Dzięki dofinansowaniu z PO KL każda ze szkół wzbogaci się w nowe materiały dydaktyczne i sprzęt – w tym m.in. tablice interaktywne, projektory, komputery, drukarki. To wszystko będzie służyć tak nauczycielom, jak i uczniom w rozpoczynającym się właśnie roku szkolnym.

Łącznie Gmina Krzynowłoga Mała przeznaczy na opisywane działania inwestycyjne ponad 260 tysięcy złotych. Kwoty te w całości są pokrywane ze środków europejskich.


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments