Nowe obostrzenia. Maseczki na powietrzu w strefie żółtej. Gastronomia do godz. 22 w czerwonej.

Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas dzisiejszej konferencji prasowej zapowiedział nowe obostrzenia, które wejdą w życie w przyszłym tygodniu.  Obowiązek noszenia maseczki na wolnym powietrzu zostanie rozszerzony ze stref czerwonych również na strefy żółte, w której znajduje się obecnie powiat przasnyski. Zmniejszony zostaje limit gości na weselach w strefach zielonych i żółtych. W strefach czerwonych ograniczone zostanie działanie lokali gastronomicznych.

 

Nowym obostrzeniem ma być ograniczenie działalności punktów gastronomicznych, barów i restauracji w strefach czerwonych. – Działalność lokali będzie ograniczona do godz. 22 – powiedział minister zdrowia. W strefie zielonej limit osób na weselach będzie zmniejszony ze 150 do 100 – zaznaczył Niedzielski. W strefie żółtej limit będzie zredukowany ze 100 do 75, a w strefie czerwonej pozostanie na poziomie 50 osób.

 

Kolejną zmianą jest rozszerzenie nakazu zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych na strefy żółte. Obecnie obowiązuje on tylko w strefach czerwonych oraz w pomieszczeniach zamkniętych w strefach zielonych.

Tymczasem dr Zbigniew Martyka, kierownik oddziału zakaźnego w Dąbrowie Górniczej ocenił, że „jesteśmy okłamywani i zmuszani do działań mogących pogarszać nasz stan zdrowia” pod pretekstem koronawirusa. Według doktora oraz naukowców holenderskich (w Holandii noszenie maseczek nie jest zalecane), zakrywanie nosa i ust nie tylko nie pomaga, ale może być szkodliwe.

 

M. Jabłońska


 

Sprawdź również
guest
25 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan
2 lat temu

splot miedzy włóknami maseczki wyrażany mikrometrach, wirus wielkości nanometr. czyli tysiąc razy mniejszy od przestrzeni miedzy splotami maseczki. Wnioski samemu wyciągnąć

Dekalb
Dekalb
2 lat temu
Reply to  Jan

Bajarzu koronawirus znajduje się w otoczeniu cząstek śliny – maseczki bardzo redukują zakażenia (jest na to masa potwierdzonych informacji w wielu krajach)a zawsze znajdą się oportuniści w każdej sprawie- i poza tym nie życzę ci ale gdy byś miał mieć operację to mam nadzieję że uprzedzisz lekarzy że mają być bez maseczek bo nic nie dają i ty sobie nie życzysz.

marcin
marcin
2 lat temu

Maseczki dla wirusa są tym samym co siatka w ogrodzeniu dla komara… tyle w temacie.

mieszkaniec
mieszkaniec
2 lat temu

idiotyzm

Apsik.
Apsik.
2 lat temu

Tu nie chodzi o wirusa.
Dają do zrozumienia że nie mamy prawa głosu. Zrobią to co chcą.
Maski to symbol!

Mati
Mati
2 lat temu
Reply to  Apsik.

Tresują nas. Na co jeszcze pozwolimy?

Marek
Marek
2 lat temu

Fałszywa pandemia!!!

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 lat temu
Reply to  Marek

Idź i powiedz to ludziom, których bliscy umarli na to badziewie.

Aga
Aga
2 lat temu

Umarli na badziewie? Gdzie? Widziałeś kiedyś kartę zgonu wypełniana przez lekarza?

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 lat temu
Reply to  Aga

Dobra, umarli na rozwolnienie. Koronawirus to wymysł masonów. Lepiej?

Jancio wodnik
Jancio wodnik
2 lat temu

Dobrze że Pani redaktor Jabłońska nie uległa do końca temu zbiorowemu medialnemu oszustwu, i zacytowała kogoś wiarygodnego, kto neguje te szaleństwo.

tramp
tramp
2 lat temu
Reply to  Jancio wodnik

O tak bardzo wiarygodny coś jak w tym dowcipie…Adwokat do świadka:
– Jestem pewien, że jest pan uczciwym i porządnym człowiekiem.
– Dziękuję. Gdybym nie przyrzekał, że będę mówić prawdę i tylko prawdę, odwzajemniłbym komplement…

Romek
Romek
2 lat temu

No i masz pan Zbigniew ma problem oto co robi Holandia–Koronawirus w Holandii. Będą nowe obostrzeniaWe wtorek wieczorem zaczną obowiązywać nowe obostrzenia, ogłoszone w poniedziałek przez rząd. Premier Mark Rutte powiedział, że restrykcje są nieuniknione ze względu na szybkość rozprzestrzeniania się wirusa.

Aśka
Aśka
2 lat temu
Reply to  Romek

To prawda, mają wprowadzić restrykcje, ale warto wziąć pod uwagę, że w ostatnich dniach tamtejszy minister zdrowia podał się do dymisji, nie chcąc uczestniczyć w tym zbiorowym szaleństwie. Uczciwym ludziom z szubrawcami nie jest po drodze.

and&end
and&end
2 lat temu
Reply to  Aśka

Nasz minister zdrowia pan Szumowski też podał się do dymisji. Tak, uczciwym ludziom z szubrawcami nie jest po drodze…

Mayestro
Mayestro
2 lat temu

Tak, słynny wirusolog, już nie pamiętam nazwiska, mówił o tym, że coronavirus nie atakuje po godzinie 22:00. Podczas zamawiania jedzenia przy bufecie atakuje, a siedząc przy stoliku, już nie atakuje. Maseczkę można sobie w **** wsadzić nie ma prawa nazazujacego noszenia szmaty

Dekalb
Dekalb
2 lat temu
Reply to  Mayestro

Nazazujacego nie ma to fakt jest za to nakazujące.

Przasnyszanin
Przasnyszanin
2 lat temu

Maseczki jeszcze się nie wyprzedały do końca 😉

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 lat temu
Reply to  Przasnyszanin

Zawsze będzie można dokupić kolejną na partię od Górala.
A handlarz bronią zapewne chętnie przyjmie kolejną zaliczkę na respiratory.

Last edited 2 lat temu by Marek (prawdziwy)
Anna
Anna
2 lat temu

Ludzie, ja wiem, że Wy wszyscy jacyś pełni kompleksów jesteście, wszystko to dla Was spisek, ograniczenie Waszej wolności i czego tam chcecie, ale noście te maski i nie dyskutujcie, bo już brakuje miejsc w szpitalach. Jesteście w żółtej strefie, jeszcze nie w czerwonej, a dopiero co północne Mazowsze było dość bezpieczne.
A potem, gdy będzie szczepionka, to róbta co chceta.
Życzę wszystkim zdrowia.

Justyna
Justyna
2 lat temu
Reply to  Anna

a wiesz dlaczego brakuje miejsc? bo każdego chorego wsadza się do szpitala byleby stwierdzono z covidem, jak wcześniej poszłaś i miałąś grypę to puszczali do domu, dawali nurofen, wit C i leżenie w łózku a teraz histeria. od razu przymieżają trumnę.

Mama
Mama
2 lat temu
Reply to  Justyna

To nieprawda, kto nie wymaga hospitalizacji pozostaje w izolacji domowej i tam przechodzi chorobę. Problem jest w tym, że jest coraz więcej osób chorych potrzebujących hospitalizacji

Barnaba
Barnaba
2 lat temu

Szumowski-bis. dlaczego minister sam w maseczce nie chodzi? a jego pomagierzy (za plecami) tak? a może PiS powie dlaczego Szumowski zaraz po odejsciu uciekł na wakacje na Cypr na jacht bogatego lobbysty? i co dalej z zakupem maseczek od firmy szwagra? ZACIEMNIACIE oszuści, ocszuści od covida, maseczek, obostrzeń, od elektrowni w Ostrołęce, pożyczek z banków jewropejskich dla Polski….

MARIA
MARIA
2 lat temu

zółta strefa a w sobotę26 WRZESIEŃIA w ROMANACH SEBORACH BYŁO WESELE JEDNO NA 250 LUDZI / SPRYTNIE TO UKRYLI UMIEŚCILI GOŚCI JEDNYCH NA PARTERZE A DRUGICH NA GÓRZE A WSZYSCY RAZEM BAWILI SIĘ NA PARTERZE /ŚMIELI SIE Z SANEPIDU

Romek
Romek
2 lat temu
Reply to  MARIA

I właśnie dzięki tego rodzajowi ludzi będzie czerwona strefa i wtedy sanepid łaskawie będzie zmuszony ruszyć swoje cztery litery i polecieć konkretnie po kasie i wtedy dopiero zacznie docierać.