Nowe informacje w sprawie śmierci 3,5-letniej dziewczynki. „Zakopane pod ziemią kostki gryzoniobójcze uwolniły niebezpieczny gaz”

3,5 – letnia dziewczynka zmarła na skutek zatrucia się silnymi substancjami chemicznymi służącymi do deratyzacji – informuje Prokuratura Rejonowa w Ciechanowie. Wszczęto śledztwo z art. 155 kk, czyli nieumyślnego spowodowania śmierci.

 

Tragedia miała miejsce w powiecie ciechanowskim. Jak informowaliśmy, do zdarzenia doszło we wtorek, 13 września. Do miejscowości Łopacin wezwano karetkę. Objawy zatrucia stwierdzono u trzyosobowej rodziny, małżeństwa i ich małego dziecka.

Dziewczynka wraz z matką trafiły do szpitala – najpierw w Ciechanowie, a następnie w Warszawie. Niestety dziewczynka zmarła.

 

Jak informuje Prokuratura Rejonowa w Ciechanowie, dzień wcześniej na terenie swojego gospodarstwa, po zewnętrznej stronie budynku, rodzice dziewczynki, zakopali specjalne kostki z silną substancją gryzoniobójczą. Te w kontakcie z wilgocią uwolniły bardzo niebezpieczny gaz. Środki, o których mowa powinny być stosowane wyłącznie przez profesjonalnie przeszkolonych pracowników firm zajmujących się deratyzacją.

Prokuratura zleciła sekcję zwłok oraz przesłuchała rodziców. Równocześnie wszczęto śledztwo z art. 155 kk, czyli nieumyślnego spowodowania śmierci.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 rok temu

Prędzej były gdzieś pod zlewem w szafce łatwo dostępne