Nowe furgony trafiły dla mazowieckiej ITD. Mają proekologiczne rozwiązania

Dwa nowe furgony trafiły w szeregi mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego. Nowe radiowozy zostały zakupione z rezerwy celowej budżetu państwa, przeznaczonej na sfinansowanie zadań Inspekcji w obszarze związanym z wdrażaniem nowych regulacji tzw. Pakietu Mobilności.

 

– Flotę pojazdów mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego zasiliły dwa oznakowane pojazdy specjalistyczne z zabudową biurową. Na dachach furgonów znajdują się panele fotowoltaiczne, służące do ładowania dodatkowych akumulatorów. Dzięki temu proekologicznemu rozwiązaniu, ograniczona będzie konieczność korzystania z agregatu prądotwórczego – informuje ITD.

– Samochody niebawem wyjadą na drogi i będą służyły do kontroli pojazdów i kierowców. Przyczynią się do wycofania z ruchu niesprawnych technicznie i przeładowanych pojazdów. Zanim to nastąpi, zostaną jeszcze wyposażone w specjalistyczny sprzęt kontrolny. Na ich wyposażeniu znajdą się m.in. przenośne wagi, dymomierze, przymiary wstęgowe i torby medyczne – przekazuje Krzysztof Chojnacki, Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego.

Nowe furgony zakupiono z rezerwy celowej budżetu państwa, przeznaczonej na sfinansowanie zadań Inspekcji Transportu Drogowego w obszarze związanym z wdrażaniem nowych regulacji tzw. Pakietu Mobilności. Jeden pojazd specjalistyczny kosztował ok. 373 tys. zł.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Real
Real
20 dni temu

Kupiono za pieniadze kierowców… bardziej przydala sie kareta lub woz strazacki gdzie faktycznie bylby pożytek…Jakoś te złodziejskie państwo musi zarabiac …

Kinga
Kinga
20 dni temu
Reply to  Real

kupiono za pieniądze kierowców (i reszty podatników) aby bardziej doić tychże kierowców… czego można spodziewać sie po Firmie zarejestrowanej w Nowym Jorku jako Poland Republic of…

Kinga
Kinga
20 dni temu

o ile (dziesiątek) tysięcy jest droższy specjalistyczny pojazd z 'eko’ rozwiazaniami od pojazdu bez 'eko’ rozwiązań?

Wsiowy
Wsiowy
20 dni temu
Reply to  Kinga

Panel 1000 max instalacja i drugi akumulator 2000… no chyba, że w przetargu to 4 razy tyle ale to i tak mniej niż 10% wartości. Jeśli instalacja jest dobrze zrobiona i dodatkowe akumulatory są ładowane w czasie jazdy to dobrze. Jeśli nie, to przez 6 miesięcy w roku będzie deficyt energii.