Nowe boiska i wyremontowane strażnice w powiecie przasnyskim

Kolejne 9 inwestycji w powiecie przasnyskim ze wsparciem samorządu Mazowsza. Władze regionu przekażą ponad 897 tys. zł na rozwój bazy sportowej i remonty strażnic. Budowa strefy aktywności fizycznej w Czernicach Borowych czy modernizacja strażnicy OSP Łanięta – to tylko część inwestycji, które powstaną w powiecie.

 

Jak zaznacza członkini zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc (klub KO) zapotrzebowanie na dofinansowanie w ramach programów wsparcia jest ogromne. – Widzimy, jak dzięki tym grantom zmienia się Mazowsze. Nasza pomoc pomaga samorządom lokalnym w realizacji inwestycji, na które nie zawsze starcza im pieniędzy. W niektórych przypadkach, widząc jakie są potrzeby, zwiększamy pulę środków. Tak było i w tym roku w przypadku wsparcia na rozwój bazy sportowej. Zależy nam na tym, aby wesprzeć jak największą liczbę projektów, dlatego dołożyliśmy dodatkowe 10 mln zł.

 

Mazowsze dla sportu

„Mazowsze dla sportu 2022” to jeden z autorskich programów wsparcia realizowanych przez samorząd województwa mazowieckiego od 2018 roku. Od początku jego trwania dzięki ponad 60 mln zł udało się wybudować lub zmodernizować 502 obiekty sportowe. W tym roku z 255 nadesłanych wniosków na dofinansowanie może liczyć aż 189 inwestycji, na których realizację samorząd Mazowsza przeznaczy rekordowe 41 mln zł. W powiecie przasnyskim wsparcie w wysokości ponad 748 tys. zł otrzymają 4 inwestycje.

– Zwiększyliśmy w tym roku środki na rozwój bazy sportowej w regionie i dzięki temu na całym Mazowszu zostanie zrealizowanych 189 inwestycji sportowych. Głównym naszym założeniem jest tworzenie atrakcyjnych miejsc, które przyciągną i zachęcą młodzież, dzieci i rodziców do aktywności fizycznej czy rozwijania talentów sportowych – podkreśla członkini zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska (klub PSL).

 

Projekty z dofinansowaniem samorządu województwa w powiecie przasnyskim:

– budowa strefy aktywności fizycznej w Czernicach Borowych – 75 tys. zł;

– rozwój infrastruktury sportowej poprzez wykonanie ścianki wspinaczkowej w sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Przasnyszu – 210 tys. zł;

– przebudowa boisk sportowych przy Szkole Podstawowej w Olszewce – 300 tys. zł;

– budowa ścianki wspinaczkowej w Bogatem – 163,7 tys. zł.

 

Mazowsze dla straży pożarnych

Na Mazowszu funkcjonuje blisko 2 tys. jednostek OSP, dysponują one blisko 1,9 tys. remiz strażackich. W tegorocznej edycji programu Mazowieckie Strażnice OSP-2022 gminy mogły ubiegać się o pomoc finansową w wysokości maksymalnie 30 tys. zł. Do urzędu marszałkowskiego wpłynęły w sumie 244 wnioski na łączną kwotę dofinansowania ponad 7,1 mln zł. Po ocenie formalnej i merytorycznej wniosków, dofinansowanie w wysokości w sumie ponad 6,5 mln zł trafi do 240 mazowieckich gmin i miast. Znalazło się wśród nich także 5 strażnic z powiatu przasnyskiego. Na ich remonty lub modernizacje samorząd województwa przeznaczył blisko 150 tys. zł.

– Remonty strażnic to często bardzo kosztowne inwestycje zwłaszcza teraz, gdy rośnie inflacja, a wraz z nią ceny towarów i usług budowlanych. Wiemy, ze budżety gminne same mogłyby tego nie udźwignąć – dodaje radny województwa mazowieckiego Mirosław Augustyniak (klub PSL).

 

Projekty z dofinansowaniem samorządu województwa w powiecie przasnyskim:

– modernizacja strażnicy, gmina Krasne – 30 tys. zł;

– remont strażnicy, gmina Przasnysz – 29,1 tys. zł;

– modernizacja strażnicy, gmina Czernice Borowe – 30 tys. zł;

– remont strażnicy, gmina Jednorożec – 30 tys. zł;

– modernizacja strażnicy, gmina Krzynowłoga Mała – 30 tys. zł.

 

 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments