„Nowa” Miejska Biblioteka Publiczna w Przasnyszu – remont zakończony

W czerwcu tego roku w bibliotece głównej MBP (parter Urzędu Miasta przy ul. J. Kilińskiego 2) trwały prace malarskie.

Ściany pomieszczeń biblioteki zmieniły swój kolor, a czytelnię ozdobiły lampy, które poza funkcją estetyczną pełnią też zadanie użytkowe – dają więcej światła czytelnikom korzystającym ze zbiorów czytelni. Na ścianach wypożyczalni powstały intrygujące wzory, o które często pytają odwiedzający bibliotekę. Wzory – to początek aranżacji „Kącika dla dzieci”, który już w niedługim czasie powstanie w wypożyczalni. Wszystko po to, aby odwiedzające bibliotekę maluchy nie nudziły się podczas gdy ich rodzice zajęci są wybieraniem ciekawej lektury. W „Kąciku” będą odbywać się też głośne czytania bajek i inne zajęcia dla najmłodszych.

Roboty malarskie – to pierwszy etap zadania realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Przasnyszu. Kolejnym etapem (planowanym na lipiec, sierpień i wrzesień b.r.)jest wymiana wyposażenia. Nowe meble, sprzęty i multimedia sprawią, że przestrzeń biblioteki będzie bardziej przyjazna użytkownikom. W pomieszczeniach biblioteki powstanie –oprócz wspomnianego już „Kącika dla dzieci” – sala szkoleniowa, dodatkowe stanowiska komputerowe dla użytkowników, miejsce do samodzielnej pracy z laptopem, „strefa relaksu” z wygodną sofą, oraz miejsce do spotkań „Klubu gier planszowych”. Zakończenie prac związanych z nową aranżacją biblioteki planowane jest we wrześniu 2014r.

Na prace remontowe i zakup wyposażenia MBP w Przasnyszu pozyskała środki finansowe Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego  w wysokości 207 tys. zł w ramach Programu Wieloletniego Kultura+. Priorytet „Biblioteka+ Infrastruktura Bibliotek”.


0001-img_1546 0002-img_1550 0003-img_1646


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments