Nowa metoda testów na obecność koronawirusa. Wymaz z odbytu.

Wiele restrykcyjnych metod walki z pandemią wprowadzonych w Chinach zostało zaimplementowanych na gruncie europejskim. Od Państwa Środka zaczerpnęliśmy pomysły na zamknięcie granic, przymusowe kwarantanny i obowiązkowe testy. Trzeba mieć nadzieję, że najnowsza metoda, coraz powszechniej stosowana w Chinach, nie zostanie przeniesiona do Polski, ponieważ chodzi o wykrywanie zakażenia SARS-CoV-2 przy pomocy wymazu z odbytu.

 

W Pekinie pierwszy raz od początku epidemii zastosowano nową metodę testów na obecność koronawirusa. Według przypuszczeń chińskich lekarzy testy wykonane poprzez pobranie wymazu z odbytu mogą być dokładniejsze. Pobrano je już od części nauczycieli i uczniów szkoły podstawowej, w której wykryto ognisko COVID-19. Nowy rodzaj testów ma być stosowany wkrótce również na lotniskach. Jak przebiega badanie?

 

Dotychczasowa sytuacja epidemiczna w Chinach kontynentalnych w porównaniu do Polski była zaskakująca dobra. Od początku epidemii w kraju liczącym ok. 1,4 mld osób zmarło 4.636 chorych na COVID-19. Dla porównania w Polsce statystyka zgonów – według danych Ministerstwa Zdrowia –  obejmuje 37.897 osób.

W Chinach w ostatnich dniach notuje się kilkadziesiąt nowych przypadków zakażeń dziennie i w związku z tym władze już teraz podejmują ekstremalne środki, by powstrzymać rozwój epidemii.

Nowy rodzaj testu na koronawirusa polega na wprowadzeniu na głębokość od trzech do pięciu centymetrów do odbytu patyczka z bawełnianą końcówką i wielokrotnemu obróceniu. W ten sposób uzyskuje się wymaz, który następnie zostanie poddany badaniom na obecność wirusa.

Wyniki badań opublikowane w Chinach rzekomo potwierdzają teorię, że wymazy z odbytu są bardziej czułe od wymazu z gardła. Miejmy nadzieję, że metoda ta nie zostanie przeniesiona na polski grunt, choć biorąc pod uwagę metody walki z epidemią dotychczas stosowane przez nasz rząd, można spodziewać się wszystkiego.

 

fot. Mothership.sg

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Grzegorz
Grzegorz
3 lat temu

No to teraz przez okno auta trzeba będzie d….ko pokazać a idą mrozy😃

Janek
Janek
3 lat temu

A głęboko będą wkładać?

WPZ
WPZ
3 lat temu

Niech od razu za jednym wymazem badają w pakiecie pasożyty, przynajmniej jakiś pożytek.

Gustek
Gustek
3 lat temu

Gorzej jak pomylą patyczki

Syn Zenka
Syn Zenka
3 lat temu

Chińczycy nie dość że wszystko wkładają do ust,bo i małpę potrafią opier*dolić to jeszcze wszystko włożą sobie w dupe. Prekursorzy medycyny

Malec
Malec
3 lat temu

upodlania mieszkańców Ziemi, ciąg dalszy. a dziś jest 1 kwietnia?