Nocny transport tlenu do przasnyskiego szpitala

W związku ze zwiększonym zapotrzebowaniem na tlen Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie podjął działania wspierające w tym zakresie szpitale. W tym celu tworzone są banki tlenu na bazie siedzib jednostek Państwowej Straży Pożarnej.

 

W województwie mazowieckim na początku kwietnia utworzono dwa kolejne banki z butlami tlenu, zlokalizowane w magazynach Państwowej Straż Pożarnej w Ostrołęce oraz w Warszawie. Dotychczas takie banki działały w Płocku i Radomiu.

 

– Do banku tlenu w Ostrołęce 1 kwietnia dotarła pierwsza dostawa 25 szt. butli 40 litrowych i 60 szt. butli 10 litrowych. Spodziewane są kolejne dostawy. Nie trzeba było długo czekać bo już 3 kwietnia wieczorem ostrołęccy strażacy wykonali pierwszy transport 20 szt. butli 40 litrowych do Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Przasnyszu – informuje mł. bryg. Robert Chodkowski.

Banki tlenu stanowią całodobowe zabezpieczenie w sytuacjach nagłego deficytu gospodarki tlenowej w placówkach medycznych opiekujących się pacjentami z COVID-19. W razie sytuacji kryzysowej butle do szpitala dostarczać będą strażacy. Za proces koordynacji dostaw odpowiada Urząd Wojewódzki w Warszawie.

 


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments