Noc Świętojańska w Obrębie

Już za nieco ponad miesiąc, dokładnie 21 czerwca, w Obrębie odbędzie się festyn, podczas którego mieszkańcy gminy Przasnysz powitają lato. Będzie to kolejna odsłona imprezy pod nazwą „Noc Świętojańska” zainicjowanej niedawno przez władze samorządowe gminy i organizacje pozarządowe.

Głównymi organizatorami Nocy Świętojańskiej są Wójt Gminy Przasnysz Grażyna Wróblewska i Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Gminy Przasnysz. W realizacji tegorocznej edycji imprezy pomagać będą także: Szkoła Podstawowa w Obrębie, Gminna Biblioteka Publiczna im. J. Narzymskiego w Bogatem, Koło Gospodyń Wiejskich w Obrębie, a także Ochotnicza Straż Pożarna w Obrębie.

W programie pikniku, którego początek jest planowany na godzinę 17.00, znajdą się m.in.  obrzędy świętojańskie, konkurs na najpiękniejszy wianek i puszczanie wszystkich konkursowych wianków na wodę. Nie zabraknie również występów lokalnych zespołów oraz solistów, a także degustacji potraw regionalnych i domowych wypieków. Wszystko ma zakończyć wspólna zabawa w plenerze, która potrwa co najmniej do godziny 22.00.

Szczegóły zbliżającej się Nocy Świętojańskiej będą prezentowane na plakatach promocyjnych, które niebawem zostaną zaprezentowane m.in. na stronie internetowej Urzędu Gminy Przasnysz.


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments