Noc pełna wrażeń na szkolnym biwaku w Bogatem

Prawie 60 osób wzięło udział w biwaku na terenie Szkoły Podstawowej w Bogatem. Zorganizowano sportowe rozgrywki, dyskotekę, a także wieczór filmowy.

 

Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Bogatem w ciągu minionego roku szkolnego realizował zadania w ramach programu „Szkoła na Wesoło”. Ich pomysły miały pomóc dzieciom i młodzieży w powrocie po długim okresie pandemicznym. Zwieńczeniem ich działań był szkolny biwak, w którym udział wzięło 55 uczniów z klas IV-VIII, rodzice oraz grono pedagogiczne.

W czasie biwaku zorganizowano sportowe rozgrywki, dyskotekę a także wieczór filmowy. Na uczestników czekała pizza, a nad ranem najwytrwalsi przenieśli się na boisko Orlik. Przed zakończeniem biwaku wszyscy przygotowali wspólne śniadanie, aby przed 7 rano zmęczeni i szczęśliwi powrócić domów i odespać nieprzespaną, pełną wrażeń noc.

 

– Celem biwaku była integracja zespołów klasowych, kształcenie umiejętności zachowania się w grupie, rozwijanie kreatywności, grając w gry integracyjne oraz spędzenie czasu na rozmowach, jaki i lepszym poznaniu siebie nawzajem. Oczywiście dobra zabawa również była naszym priorytetem – informuje szkoła.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments