Noc Muzeów 2024. W Przasnyszu był koncert, zwiedzanie wystaw i charytatywna aukcja

W sobotę, 18 maja po raz kolejny odbyła się ogólnopolska akcja Noc Muzeów. Wydarzenia z tej okazji odbywały się również w Muzeum Historycznym w Przasnyszu.

 

– Rozpoczęliśmy od warsztatów malarstwa dla dzieci „Co mi w duszy gra”. Następnie odbyły się podziękowania dla naszych darczyńców, bez których muzeum byłoby o wiele uboższe – relacjonuje Muzeum Historyczne w Przasnyszu.

O godz. 20.00 rozpoczął się koncert w którym prezentowano utwory m.in. St. Moniuszki, St. Niewiadomskiego, J. Wasowksiego, J. Przybory, Z. Wodeckiego. Wystąpili artyści: Katarzyna Andruszko-Gawarecka- śpiew, Piotr Gawarecki-Andruszko- śpiew, Mateusz Gramburg- fortepian. Koncert prowadził Łukasz Motyka.

O godz. 21.15 rozpoczęła się aukcja charytatywna na rzecz bezdomnych zwierząt, które znajdują się pod opieką Azylu Psi Zakątek. Licytowano obrazy Teresy Pawtel. Zabrano kwotę 2.470 zł. Licytację prowadził  Krzysztof Bandurski.

Można było również zwiedzać wystawy stałe: „Wielka Wojna w Przasnyszu”, „Złoty wiek Przasnysza”, oraz wystawy czasowe: „Adam Bień. Wiciarz-minister-adwokat” oraz wystawę pt. „Co mi w duszy gra”.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments