Niezwykła kolizja. 100-latek za kierownicą Poloneza, obok 95-letnia pasażerka.

Tak niezwykłego zdarzenia drogowego nie pamiętają nawet najstarsi policjanci. Przekonali się o tym olsztyńscy mundurowi wezwani na miejsce kolizji drogowej, której sprawcą okazał się być… 100-letni kierowca. Choć kierowcy można pozazdrościć sprawności ciała i umysłu w tym wieku, to jednak policjanci w związku ze sprowadzeniem przez niego zagrożenia dla ruchu drogowego, zatrzymali mu prawo jazdy.

 

We wtorek (08.09.2020) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na jednym ze skrzyżowań w mieście. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na jego miejscu wynikało, że kierujący osobowym polonezem nie zatrzymał się przed znakiem B-20 („STOP”), nie ustąpił pierwszeństwa i uderzył w prawidłowo jadący pojazd marki Hyundai i30. Na szczęście w wyniku kolizji nikt nie trafił do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że obaj kierowcy byli trzeźwi.

W trakcie dalszych czynności i sprawdzania danych kierowców, okazało się, że sprawcą zdarzenia drogowego był 100-letni mieszkaniec Olsztyna, który podróżował wraz z 95-letnią pasażerką. Ten kierowca prawo jazdy posiadał od 68 lat. Jednak ze względu na to, że tym razem w trakcie jazdy rażąco naruszył zasada bezpieczeństwa w ruchu drogowym, policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu jego prawa jazdy.

Dalsze decyzje w tej sprawie, także te dotyczące konsekwencji, jakie poniesie sprawca zdarzenia, podejmie sąd.


 

Źródło KMP Olsztyn codziennikmlawski.pl
Sprawdź również
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 lat temu

aa to znajomy mojej rodziny.

Buba
Buba
2 lat temu

żarty na bok. kiedy obowiazkowe badania co 5 lat dla kierowców powyżej 60 roku życia?? po raz kolejny ktoś wiekowy wjechał, nie zauważył… wiem wiem młodzi też brawurą nadrabiają ale ile tysiecy takich dziadków jeżdzi co dzień?

Jakub
Jakub
2 lat temu
Reply to  Buba

Kiedy obowiązkowe co 5 lat badania dla kierowców w 30 roku życia? Znacznie częściej powodują wypadki. Argument bez sensu, skoro mężczyźni mają pracować do 67 roku życia.

karo
karo
2 lat temu

rzadko spotykany juz caro cargo . a kiedys ambulanse … u nas tez jezdziły słyszalne z daleka na modulatorze Zura

Janusz
Janusz
2 lat temu

Patrząc na poloneza to z Hundaia niewiele zostało 😀