Niezwykła Aleja w Chorzelach!

W sobotę, 14 października odbyło się uroczyste sadzenie drzew, upamiętniające narodziny dzieci w gminie Chorzele w latach 2016-2017. Mieszkańcy gminy posadzili  w Alei Dzieci prawie 60 drzew. To pierwsza tego typu inicjatywa w historii miasta, a także naszego regionu. Ta niezwykła uroczystość odbyła się na ul. 11 listopada w Chorzelach i zgromadziła wiele rodzin, które z ogromną radością wzięły udział w tym pięknym wydarzeniu. Projekt powstał z inicjatywy Beaty Szczepankowskiej, Burmistrza Miasta i Gminy Chorzele.

To pierwsza tego typu akcja w naszym regionie, która ukazuje jak ważna jest rodzina i jak szczególne miejsce zajmują w niej dzieci. Dzięki posadzeniu symbolicznego drzewka, każda z rodzin zyskała swoje nadzwyczajne miejsce i niezwykłą pamiątkę.

 – Głównym motywem zainicjowania utworzenia w naszym mieście „Alei Dzieci” jest chęć stworzenia w mieście miejsca o szczególnym znaczeniu sentymentalnym, zarówno dla Państwa, jak i dla całej naszej społeczności lokalnej. Aleja pozwoli upamiętnić ten wyjątkowy moment w życiu każdej rodziny, jakim są narodziny dziecka. Chcę, aby mieszkańcy mieli możliwość pielęgnowania posadzonych przez siebie drzew, a przychodząc w to miejsce z dziećmi pokazywali im coś wyjątkowego, zaszczepiając tym samym dbałość o to szczególne dla nich miejsce – mówiła burmistrz podczas sobotniej uroczystości.

Oprócz tego, wspólne sadzenie drzew jest skuteczną formą integracji wszystkich mieszkańców naszej gminy. Takie działania kształtują także poczucie odpowiedzialności i troski za otaczającą nas przestrzeń publiczną. Zieleń, którą zyskali mieszkańcy z pewnością korzystnie wpłynie na ich samopoczucie i zdrowie.

– Dzięki posadzonym drzewom klonom palmowym w kolorach: jasnoczerwony, żółty, brunatny, seledynowy i pomarańczowy zyskacie Państwo nowe miejsce do rodzinnych spacerów, a miasto stanie się jeszcze piękniejsze, weselsze i bardziej barwne. Zieleń to kolor nadziei, który pobudza do życia i napełnia nas radością. Jestem przekonana, że ta aleja będzie Państwu przez długie lata wywoływała uśmiech na twarzy i przypominała tylko dobre momenty życia związane z rodzicielstwem, a miasto zyska czystsze powietrze – podkreślała Beata Szczepankowska.

Burmistrz podziękowała również wszystkim, którzy pomogli przygotować to niezwykłe wydarzenie. Słowa uznania usłyszeli więc pracownicy Urzędu Miasta i Gminy Chorzele, pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Chorzelach oraz pracownicy Ośrodka Upowszechniania Kultury w Chorzelach. Nad bezpieczeństwem podczas uroczystości czuwali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Chorzelach.

Pomysł utworzenia Alei Dzieci spotkał się z wielkim zainteresowaniem i aprobatą mieszkańców naszej gminy. Pamiątkowe drzewa sadzili nie tylko rodzice, ale także i sami zainteresowani- czyli dzieci, które specjalnie z tej okazji przyniosły własne łopatki i grabki. Oprócz tego, dla wszystkich zgromadzonych przewidziano małą niespodziankę w postaci kosza słodyczy. Radości nie było końca. Oprócz tego, każdy miał możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia, które będzie przypominać o tym szczególnym dniu.

To jednak nie koniec. W związku z dużym zainteresowaniem projektem, Beata Szczepankowska przewiduje kontynuowanie tej pięknej inicjatywy. Wszystkich zainteresowanych posadzeniem drzewka dla dzieci urodzonych również przed 2016 rokiem zapraszamy do złożenia wniosku, w budynku Urzędu Miasta i Gminy Chorzele w pokoju nr 19.

– Piękno gminy przejawia się w jej rozwoju, który ma służyć dzieciom, młodzieży, dorosłym i seniorom – dodaje Beata Szczepankowska.

UM Chorzele

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments