Nieudana wyprawa do lasu. „Grzybiarze” wydmuchali ponad 3 promile

37 – letni kierowca miał ponad 3 promile alkoholu organizmie. Wracał z grzybobrania, podczas którego pił alkohol z kolegą. Jak się okazało, nie posiadał także uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz grozi mu do 3 lat więzienia.

 

W miniony czwartek policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Fiatem. Sprawdzili stan trzeźwości zarówno kierowcy, jak i pasażera.

– Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie 37 – letniego mieszkańca powiatu ciechanowskiego ponad 3 promile alkoholu. Taką samą ilość alkoholu w organizmie wykazało badanie stanu trzeźwości pasażera Fiata, z którym 37 – latek pił podczas wyprawy na grzyby. W trakcie kontroli, po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych, wyszło na jaw, że 37 – latek nie ma uprawnień do kierowania pojazdami – wyjaśnia asp. Magda Zarembska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

Teraz za swoje postępowanie mężczyzna odpowie przed wymiarem sprawiedliwości.

– Za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu do 3 lat więzienia, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna odpowie również za popełnione wykroczenie – dodaje rzeczniczka.

Policja apeluje o zachowanie rozsądku na drodze. I nie wsiadanie za kierownicę auta pod wpływem alkoholu.

– Gdy wsiadamy „za kółko” po alkoholu albo bez prawa jazdy narażamy siebie, ale i inne zupełnie niewinne osoby na utratę zdrowia, a nawet życia! Wybierając się na grzyby nie spożywajmy alkoholu! Zbierając je po pijanemu możemy bardzo łatwo pomylić te jadalne z trującymi – dodaje.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments