Nietrzeźwy kierowca Volvo potrącił rowerzystę i uciekł z miejsca zdarzenia

W poniedziałek na drodze relacji Luszewo – Radzanów w powiecie mławskim doszło do potrącenia rowerzysty. Kierowca Volvo odjechał, nie udzielając rannemu pomocy. Chwilę później został zatrzymany przez policję.

 

– Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, pracujących  na miejscu zdarzenia, chwilę po godz. 17.00 jadący w kierunku Radzanowa 66-letni rowerzysta został potrącony przez wyprzedzające go Volvo. Rowerzysta upadł na jezdnię. Kierowca volvo odjechał z miejsca zdarzenia. Pierwszej pomocy udzielił mu przypadkowy świadek – informuje asp. szt. Anna Pawłowska.

Rowerzysta był trzeźwy.

– Jeden z interweniujących patroli, kilka minut później odnalazł na terenie pobliskiej miejscowości uszkodzone Volvo oraz jego kierowcę. Podczas zatrzymania 55-letni mieszkaniec pow. mławskiego był pod wpływem alkoholu. Znieważał interweniujących policjantów, był agresywny, nie poddał się badaniu alkotestem. Pobrano mu krew do badania na zawartość alkoholu. Został osadzony w policyjnym areszcie, zaś jego pojazd odholowany – dodaje.

 

Ranny rowerzysta doznał jedynie niegroźnych urazów. Jeszcze tego samego wieczoru opuścił szpital.

– Zatrzymany 55-letni mieszkaniec pow. mławskiego usłyszał wczoraj zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz znieważenia funkcjonariuszy. Został także ukarany za spowodowanie kolizji drogowej. Stracił prawo jazdy. Grozi mu wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi mławska komenda policji – podano.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Arkadiusz
Arkadiusz
1 rok temu

Dobrze, trzeba pomóc policji wyeliminować nietrzeźwych z ruchu, sąsiedzi wiedzą kto pije i może jechać samochodem, zawsze bronię ludzi