Nietrzeźwy kierowca uderzył w auto… innego nietrzeźwego

Brakiem wyobraźni wykazało się 4 kierujących z powiatu makowskiego, którzy w ostatnich dniach zdecydowali się wsiąść za kierownicę pojazdu będąc pod wpływem alkoholu.

 

8 czerwca w miejscowości Pach policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących.

– 25 – latek kierował samochodem marki Alfa Romeo mając w organizmie blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Kiedy zatrzymał auto na wjeździe do posesji uderzył w niego opel, którym kierował nietrzeźwy 40 – latek. Mężczyzna miał blisko 1 promil alkoholu w organizmie – informuje podkom. Monika Winnik z Komendy Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim.

8 czerwca miała miejsce kolejna kolizja z udziałem nietrzeźwego kierującego. – Tym razem to 53 – letni rowerzysta uderzył w zaparkowanego nissana. Mężczyzna miał 2 promile alkoholu w organizmie – dodaje.

 

– 11 czerwca w Makowie Mazowieckim policjanci zatrzymali do kontroli drogowej opla, którego kierujący miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Jak się później okazało mężczyzna miał sądowy zakaz kierowania pojazdami – relacjonuje rzeczniczka.

Policjanci apelują i przypominają, że alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Tracimy zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Zdecydowanie wydłuża się zdolność oceny sytuacji i czas reakcji. Nigdy nie wolno wsiadać za kierownicę po alkoholu! Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments