Nietrzeźwy kierowca był agresywny wobec policjantów. W zatrzymaniu przeszkadzała także pasażerka

Patrol ruchu drogowego, prowadzący pomiar prędkości zauważył kierującego seatem, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. Na widok policjantów, kierowca skręcił w wjazd do prywatnej posesji. Podczas zatrzymania stawiał opór, był agresywny. Czynności policji utrudniała także pasażerka.

 

– Do zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem, na krajowej siódemce. Patrol ruchu drogowego zauważył podejrzanie zachowującego się kierowcę seata. Kierujący przekroczył prędkość w terenie zabudowanym, a na widok patrolu zjechał nagle z drogi i zatrzymał się na wjeździe do prywatnej posesji. Interweniujący patrol sprawdził stan trzeźwości kierującego. Badanie wykazało 0,7 promila alkoholu w organizmie. W rozmowie z policjantami mężczyzna oświadczył, że pił alkohol, ale nie da się zatrzymać. Z samochodu wybiegła pasażerka, która odpychając policjantów, próbowała przeszkodzić w zatrzymaniu kierowcy – informuje asp. szt. Anna Pawłowska.

 

Oboje, po krótkiej chwili zostali obezwładnieni i osadzeni w policyjnym areszcie.

– Zatrzymani to 23-letni kierowca oraz 46-letnia pasażerka, mieszkańcy pow. leżajskiego. Mężczyzna usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz naruszenia nietykalności cielesnej policjantów. Grozi mu wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 3 – podaje rzeczniczka.

Kobieta usłyszała zarzut zmuszania funkcjonariuszy do odstąpienia od czynności służbowych. Za przestępstwo to grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi mławska komenda Policji.

 

ren

Sprawdź również
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Waldemar
Waldemar
1 miesiąc temu

Nie bardzo rozumiem z jakiego powodu policjanci chcieli zatrzymać tego człowieka. Za nadmierny poziom alkoholu? Czy za zjechanie z drogi krajowej w wjazd? Jeśli zjechał nagle z drogi to chyba postąpił prawidłowo. Zatrzymanie się na drodze tej klasy jaką jest „7” było by narażaniem się na wypadek.

Jamal
Jamal
1 miesiąc temu
Reply to  Waldemar

Patrol ruchu drogowego, prowadzący pomiar prędkości zauważył kierującego seatem, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. Na widok policjantów, kierowca skręcił w wjazd do prywatnej posesji.

Czytanie ze zrozumieniem się kłania panie Waldemarze.

Waldemar
Waldemar
1 miesiąc temu
Reply to  Jamal

Z tekstu nie wynika żeby kierowca próbował uciec czy też się schować. Przecież zatrzymał się na wjeździe. Wjazd jak wiadomo należy zawsze do pasa drogowego. Nic nie wiemy z artykułu czy policjanci zatrzymywali go, czy też skręcił przed machnięciem lizaka. Należy się domyślić, że policjanci podeszli do samochodu bo przecież sprawdzili stan jego trzeźwości. Z kontekstu wynika, że problem się zrobił kiedy policjanci chcieli go zatrzymać. W artykule jednak nie podano z jakiego konkretnego powodu chciano go zatrzymać bo chyba nie z tego, że może był nadgorliwy i zatrzymał się za wcześnie. Tak samo 0,7 promila alkoholu w krwi nie… Czytaj więcej »

dert
dert
1 miesiąc temu
Reply to  Waldemar

Pewnie powinni mu pozwolić dalej jechać–nie zatrzymywać na takie wypociny aż bierze litość…

seko
seko
1 miesiąc temu
Reply to  Waldemar

Zgodnie z przepisami prawa, dopuszczalne stężenie alkoholu we krwi kierowcy to 0,2 promila. Stan, w którym stężenie alkoholu we krwi osoby kierującej pojazdem wynosi między 0,2 a 0,5 promila (0,1-0,25 mg alkoholu na 1 dm3 wydychanego powietrza), nazywamy stanem po użyciu alkoholu.Jazda pojazdem mechanicznym po użyciu alkoholu jest zabroniona..