Nietrzeźwy 17-latek z promilami, podróż zakończył w rowie. Tuż przed nim jechali rowerzyści

Wysoka grzywna oraz kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 17 – latkowi z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów. Młody mieszkaniec powiatu mławskiego, mając w organizmie ponad 1,8 promila alkoholu, stracił panowanie nad pojazdem i wpadł do rowu. Tuż przed nim jechali rowerzyści. Do zdarzenia doszło w sobotę rano.

 

– Wśród rowerzystów był policjant z mławskiej komendy, w czasie wolnym od służby. Usłyszał pisk opon, zobaczył kierującego citroenem, który stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Policjant, podczas udzielania kierującemu pomocy, zauważył że młody mężczyzna jest pod wpływem alkoholu – relacjonuje Anna Pawłowska z KPP Mława.

– Wezwany na miejsce patrol ruchu drogowego ustalił, że 17 – latek ma sądowy zakaz kierowania pojazdami. Nietrzeźwy, młody kierowca miał w organizmie ponad 1,8 promila alkoholu. Jak oświadczył w rozmowie z policjantami, zanim wsiadł za kierownicę, pił wódkę. Został także poddany testowi na obecność narkotyków w organizmie, wynik pozytywny. Kierującemu pobrano krew do szczegółowych badań na zawartość środków odurzających w organizmie. Trafił do policyjnego  aresztu – dodaje.

 

17 – latek usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niestosowania się do sądowego zakazu kierowania pojazdami. Zgodnie z przepisami, 17 – latek odpowie za swoje czyny jak osoba dorosła. Grozi mu zatem wysoka grzywna oraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
27 dni temu

Rodzice oczywiście o niczym nie wiedzieli…

Bartek
Bartek
26 dni temu

a o tobie wiedzą ?? pewnie jakby wiedzieli to ze wstydu by się spalili. 🤓🤓🤓  

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
26 dni temu
Reply to  Bartek

Ty tam nawet ojca nie znasz. Matka do dziś nie doszła z kim po pijaku wpadła.

Mieszkaniec wpz
Mieszkaniec wpz
27 dni temu

Coraz lepsze wiadomości, młodzież bez prawka, młodzież pod wpływem alkoholu lub narkotyków, nastolatki rodzą dzieci i same później wychowują. Kiedyś było tego mniej. Teraz zaczyna się cieplej, przy weekendzie można spotkać nastolatków z alkoholem, papierosami. Do czego tacy ludzie są przydatni państwu, skoro potem trzeba będzie ich utrzymać bo kto zatrudni osobę, która w przeszłości miała problem z używkami.

Obserwator
Obserwator
27 dni temu

Ci sami którzy zatrudniają teraz. Pracownik po używkach jest znacznie wydajniejszy

Amator
Amator
26 dni temu

Można zaprojektować i odfajkowywać drogowe bingo. Proponuję: kobieta z niemowlakiem i w ciąży 1 promil.