Nietrzeźwy 17-latek na skuterze przewoził troje pasażerów. Na widok policji zaczął uciekać

Nietrzeźwy 17-latek, nieposiadający prawa jazdy kierował skuterem, którym przewoził troje pasażerów. Na widok policji zaczął uciekać.

 

21 sierpnia o godzinie 23:20 kierownik posterunku w Różanie na ul. Polnej zauważył skuter, którym jechały 4 osoby, tylko jedna osoba miała założony kask.

– Policjant postanowił zatrzymać skuter do kontroli drogowej. Kierujący pomimo wydawanych sygnałów do zatrzymania nie zareagował. Po krótkim pościgu policjant zatrzymał pojazd do kontroli. Okazało się, że kierującym był 17-letni mieszkaniec gm. Młynarze. Uciekał bo, nie posiadał prawa jazdy i kierował będąc w stanie nietrzeźwości – informuje Monika Winnik z Komendy Powiatowej Policji w Makowie Maz.

 

Badanie wykazało ponad promil alkoholu w organizmie. 17-latek przewoził na swoim skuterze 14-letniego brata oraz dwie nietrzeźwe osiemnastolatki.

Młody kierowca za swoje zachowanie odpowie już jako osoba dorosła przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami nie krótszy niż trzy lata.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
obserwator
obserwator
1 rok temu

Jak może odpowiadać jako dorosła osoba. Piwa w sklepie nie kupi bo niepełnoletni a sądzić go będą jako dorosłego. Co to za kraj. Prawo prawem a sądy po swojemu.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
Reply to  obserwator

Piwo zapewne kupiły pełnoletnie kolezanki..
Najlepiej go pogłaskać po głowie i powiedzieć, że nic się nie stało?

Spokojnie, nikt go do więzienia nie wsadzi.

Bolek
Bolek
1 rok temu

Jeśli mając 17l jeździ się po pijanemu i dodatkowo ucieka policji to nic dobrego z tego dziecka nie będzie bo urodził się bez mózgu