Niepokojące statystyki zatrzymań pijanych kierowców w marcu

Tylko do 11 marca 2018r. przasnyscy policjanci zatrzymali aż 10 nietrzeźwych kierowców. To prawie jedna pijana osoba dziennie. Statystyki są coraz bardziej niepokojące!

Rekordzistą tej niechlubnej kategorii był mieszkaniec gminy Chorzele, zatrzymany przez policjantów w Duczyminie Mężczyzna kierujący vw transitem miał 3.08 promila alkoholu w organizmie oraz aktywny, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do 2020 r.

Wśród nietrzeźwych kierujących zatrzymanych na drogach przez policjantów było 3 rowerzystów, u mieszkańca powiatu przasnyskiego, zatrzymanego w Przasnyszu na ul. Makowskiej, policjanci stwierdzili 1.46 promila alkoholu w organizmie.


Kierujących nie odstraszają konsekwencje prawne wynikające z jazdy na podwójnym gazie. Nadal wiele osób decyduje się na tak ryzykowny krok i prowadzą pojazd pod wpływem alkoholu.


Kolejny raz apelujemy o rozsądek i rozwagę. W opisanych wyżej przypadkach wszystko skończyło się dobrze, gdyż osoby stwarzające realne zagrożenie dla siebie i innych zostały wyeliminowane z ruchu drogowego. Nie należy jednak zapominać, że każdy przypadek nietrzeźwego kierowcy na drodze to sprawa życia i śmierci. Dlatego reagujmy, gdy widzimy osobę chcącą kierować pojazdem po spożyciu alkoholu. Nasz sprzeciw może uratować czyjeś życie.


Źródło KPP Przasnysz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments