(Nie)odkryte moce Miasta na konferencji w Romanach Seborach

21 października w Romanach Seborach odbyła się zorganizowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną konferencja „(Nie)odkryte moce Miasta”. Wzięli w niej udział: samorządowcy, edukatorzy, animatorzy, regionaliści, twórcy i bibliotekarze.

 

Konferencję otworzyli: dyrektor biblioteki Małgorzata Sobiesiak oraz sekretarz miasta Jarosław Szmulski.

Goście wysłuchali wystąpienia Piotra Szafrańskiego – dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrzeniu Wielkim. – Prezentacja dotyczyła form aktywizacji mieszkańców w obszarach kulturowym i społecznym. Powrót do tradycji, zwyczajów, obrzędów ziemi Górnego Śląska jest kanwą, która spaja i integruje tamtejszą społeczność lokalną. Tożsamość miejsca i dziedzictwo kulturowe jest tu niezwykle ważne – informuje MBP Przasnysz.

 

Drugą część  konferencji – warsztatową – poprowadziła Anna Miodyńska: absolwentka szkół trenerskich w zakresie pracy z grupami, która obecnie tworzy fundację zajmującą się potencjałem kulturowym miejsc.

– Aby umożliwić zabranie głosu wszystkim osobom uczestniczącym w konferencji  zaprosiliśmy do dyskusji przy stolikach tematycznych. Nad przebiegiem rozmów czuwały moderatorki, które porządkowały proponowane przez uczestników pomysły i dopisywały wnioski  innych grup. Podczas spotkania zebraliśmy dane dotyczące zasobów oraz potencjału naszego miasta i jego okolic, a także wspólnie wypracowywaliśmy pomysły na lokalną współpracę sprzyjającą rozwojowi kultury. Dane posłużą do opracowania raportu, w którym znajdą się wnioski i rekomendacje wypracowane podczas konferencji – komentuje MBP.

Konferencja realizowana była w ramach zadania ”Otwarte. Zapraszamy!” Projekt został  dofinansowany ze środków  Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025.

 

ren

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu

Fajnie. Ale w przyszłości może Powiat udostępni salę w pałacu w Zdziwóju?