Nieoczekiwana zmiana miejsc w przasnyskim „Medyku”. Zamiast Kołakowskiego będzie Szczepankowski.

Piotr Kołakowski jest wieloletnim radnym miejskim, który również piastuje funkcję dyrektora Zespołu Medycznych Szkół Policealnych w Przasnyszu. Piotr Kołakowski w maju zwrócił się z prośbą o odwołanie go ze stanowiska, co nastąpi 31 sierpnia 2020 r. Nazajutrz, czyli 1 września, pełniącym obowiązki dyrektora „Medyka” zostanie radny powiatowy i były starosta Zenon Szczepankowski.

 

– Zarząd Województwa Mazowieckiego uchwałą z 30 czerwca 2020 r. w sprawie odwołania ze stanowiska Dyrektora Zespołu Medycznych Szkół Policealnych w Przasnyszu odwołał Pana Piotra Kołakowskiego z dniem 31 sierpnia 2020 r. ze stanowiska dyrektora ww. Zespołu. Odwołanie nastąpiło w związku ze złożoną rezygnacją. Zarząd Województwa Mazowieckiego pełnienie obowiązków Dyrektora Medycznej Szkoły Policealnej w Przasnyszu powierzył Panu Zenonowi Szczepankowskiemu na okres od 1 września 2020 r. do 31 sierpnia 2021 r. — poinformowało nas Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

 

Jak uzasadniono: Uchwałą Sejmiku Województwa Mazowieckiego z dnia 28 kwietnia 2020 r. w sprawie rozwiązania Zespołu Medycznych Szkół Policealnych w Przasnyszu i likwidacji Szkoły Policealnej w Przasnyszu, z dniem 31 sierpnia 2020 r. Sejmik Województwa Mazowieckiego rozwiązał ww. Zespół i zlikwidował ww. Szkołę Policealną. Od dnia 1 września 2020 r. w wyniku ww. działań funkcjonować będzie Medyczna Szkoła Policealna w Przasnyszu.

 

COVID-owa zmiana miejsc

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej  z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, w przypadku konieczności obsadzenia stanowiska dyrektora jednostki systemu oświaty przed dniem 2 września 2020 r. organ prowadzący może powierzyć pełnienie obowiązków dyrektora wicedyrektorowi, a w jednostce, w której nie ma wicedyrektora – nauczycielowi tej jednostki, jednak nie dłużej niż do dnia 31 sierpnia 2021 r. – czytamy w uzasadnieniu.

W Medycznej Szkole Policealnej w Przasnyszu nie utworzono stanowiska wicedyrektora. Zenon Szczepankowski został zatrudniony na stanowisku nauczyciela. W związku z powyższym Zarząd Województwa Mazowieckiego pełnienie obowiązków Dyrektora Medycznej Szkoły Policealnej w Przasnyszu powierzył Zenonowi Szczepankowskiemu.

Próbowaliśmy się skontaktować Piotrem Kołakowskim, aby zapytać go o przyczyny złożonej rezygnacji oraz o dalsze plany zawodowe. Jak się okazuje dyrektor „Medyka” przebywa do końca lipca na urlopie. Również prośba o kontakt wysłana na telefon komórkowy pozostała bez odpowiedzi.

 

M. Jabłońska


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
15 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mi Mi
Mi Mi
3 lat temu

A Pan Zenon czego będzie uczył?

adam
adam
3 lat temu

Może czas na zmiany . Potrzeba reaktywować tę szkołę- brakuje pielęgniarek , ratowników medycznych – trzeba otworzyć te kierunki. Trzeba w Przasnyszu medycznej szkoły wyższej.

Marcin
Marcin
3 lat temu
Reply to  adam

Tyle, że pielęgniarek i ratowników nie można już kształcić w ramach szkół policealnych, ale wyłącznie na studiach wyższych.

Optymistka
Optymistka
3 lat temu

Oby więcej takich dobrych zmian w Przasnyszu.

Jerzy
Jerzy
3 lat temu

Czyli coraz bliżej budynku starostwa. Z pewnością Zenon Szczepankowski podniesie tę szkołę. Ale słuchy chodzą o jego powrocie w inne miejsce. To byłby strzał w dziesiątkę bo obecnie ogromne straty. A my chcemy zalewów, MDK, obwodnicy itp

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
3 lat temu
Reply to  Jerzy

Ten powiat został zaczadzony PiSem na długie lata. Do czego rękę przyłożył między innymi Nareście Przasnyski. Nieprędko coś się ruszy w tym temacie. Po co ludziom MDK, jak jest socjal rozdawany na lewo i prawo?

Last edited 3 lat temu by Marek (prawdziwy)
Adam
Adam
3 lat temu
Reply to  Jerzy

Mówisz o Chorzelach ?

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
3 lat temu
Reply to  Adam

A Chorzele to jakiś inny powiat? Niepodległość ogłosili?

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
3 lat temu

No to współpraca ze Starostwem będzie teraz kwitła 😁.

Czekam na kolejne wybory i wpisy o nokaucie Szczepankowskiego. Dziecinada na maksa.

Piotr K. pewnie miał dosyć tych śmiesznych rozgrywek i zabierania sobie łopatek w piaskownicy. Jakby nie było, poważny z niego facet.

Hert
Hert
3 lat temu

Stanowisko musiało się znaleść. Wychowawca w internacie w Chorzelach to trochę za mało dla tak „zacnego” Pana.

Syn Zenka
Syn Zenka
3 lat temu
Reply to  Hert

Za mało to było kasy.Jak się jest X lat starostą to potem ciężko zmienić finansowe przyzwyczajenia.

Witek
Witek
3 lat temu

Zacne pany to teraz w starostwie. Roboty i szacunku mógłby ich uczyć.

Dr. Wor
Dr. Wor
3 lat temu

PSL i Struzik dba o swoich.

Kandydat
Kandydat
3 lat temu

Zacny człowiek zrezygnował z posady za kilka tysięcy na rzecz kumpla 😂😂😂😂😂😂😂

Mi Mi
Mi Mi
3 lat temu
Reply to  Kandydat

Spokojnie na pewno coś tam w planach jest lepszego. „Swoj” „swego” Nie skrzywdzi 🙂