Nieoczekiwana zmiana miejsc w przasnyskim “Medyku”. Zamiast Kołakowskiego będzie Szczepankowski.

Piotr Kołakowski jest wieloletnim radnym miejskim, który również piastuje funkcję dyrektora Zespołu Medycznych Szkół Policealnych w Przasnyszu. Piotr Kołakowski w maju zwrócił się z prośbą o odwołanie go ze stanowiska, co nastąpi 31 sierpnia 2020 r. Nazajutrz, czyli 1 września, pełniącym obowiązki dyrektora “Medyka” zostanie radny powiatowy i były starosta Zenon Szczepankowski.

 

– Zarząd Województwa Mazowieckiego uchwałą z 30 czerwca 2020 r. w sprawie odwołania ze stanowiska Dyrektora Zespołu Medycznych Szkół Policealnych w Przasnyszu odwołał Pana Piotra Kołakowskiego z dniem 31 sierpnia 2020 r. ze stanowiska dyrektora ww. Zespołu. Odwołanie nastąpiło w związku ze złożoną rezygnacją. Zarząd Województwa Mazowieckiego pełnienie obowiązków Dyrektora Medycznej Szkoły Policealnej w Przasnyszu powierzył Panu Zenonowi Szczepankowskiemu na okres od 1 września 2020 r. do 31 sierpnia 2021 r. — poinformowało nas Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

 

Jak uzasadniono: Uchwałą Sejmiku Województwa Mazowieckiego z dnia 28 kwietnia 2020 r. w sprawie rozwiązania Zespołu Medycznych Szkół Policealnych w Przasnyszu i likwidacji Szkoły Policealnej w Przasnyszu, z dniem 31 sierpnia 2020 r. Sejmik Województwa Mazowieckiego rozwiązał ww. Zespół i zlikwidował ww. Szkołę Policealną. Od dnia 1 września 2020 r. w wyniku ww. działań funkcjonować będzie Medyczna Szkoła Policealna w Przasnyszu.

 

COVID-owa zmiana miejsc

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej  z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, w przypadku konieczności obsadzenia stanowiska dyrektora jednostki systemu oświaty przed dniem 2 września 2020 r. organ prowadzący może powierzyć pełnienie obowiązków dyrektora wicedyrektorowi, a w jednostce, w której nie ma wicedyrektora – nauczycielowi tej jednostki, jednak nie dłużej niż do dnia 31 sierpnia 2021 r. – czytamy w uzasadnieniu.

W Medycznej Szkole Policealnej w Przasnyszu nie utworzono stanowiska wicedyrektora. Zenon Szczepankowski został zatrudniony na stanowisku nauczyciela. W związku z powyższym Zarząd Województwa Mazowieckiego pełnienie obowiązków Dyrektora Medycznej Szkoły Policealnej w Przasnyszu powierzył Zenonowi Szczepankowskiemu.

Próbowaliśmy się skontaktować Piotrem Kołakowskim, aby zapytać go o przyczyny złożonej rezygnacji oraz o dalsze plany zawodowe. Jak się okazuje dyrektor “Medyka” przebywa do końca lipca na urlopie. Również prośba o kontakt wysłana na telefon komórkowy pozostała bez odpowiedzi.

 

M. Jabłońska


 

guest
15 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mi Mi
Mi Mi
11 miesięcy temu

A Pan Zenon czego będzie uczył?

adam
adam
11 miesięcy temu

Może czas na zmiany . Potrzeba reaktywować tę szkołę- brakuje pielęgniarek , ratowników medycznych – trzeba otworzyć te kierunki. Trzeba w Przasnyszu medycznej szkoły wyższej.

Marcin
Marcin
10 miesięcy temu
odpowiada  adam

Tyle, że pielęgniarek i ratowników nie można już kształcić w ramach szkół policealnych, ale wyłącznie na studiach wyższych.

Optymistka
Optymistka
11 miesięcy temu

Oby więcej takich dobrych zmian w Przasnyszu.

Jerzy
Jerzy
11 miesięcy temu

Czyli coraz bliżej budynku starostwa. Z pewnością Zenon Szczepankowski podniesie tę szkołę. Ale słuchy chodzą o jego powrocie w inne miejsce. To byłby strzał w dziesiątkę bo obecnie ogromne straty. A my chcemy zalewów, MDK, obwodnicy itp

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
11 miesięcy temu
odpowiada  Jerzy

Ten powiat został zaczadzony PiSem na długie lata. Do czego rękę przyłożył między innymi Nareście Przasnyski. Nieprędko coś się ruszy w tym temacie. Po co ludziom MDK, jak jest socjal rozdawany na lewo i prawo?

Last edited 11 miesięcy temu by Marek (prawdziwy)
Adam
Adam
11 miesięcy temu
odpowiada  Jerzy

Mówisz o Chorzelach ?

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
11 miesięcy temu
odpowiada  Adam

A Chorzele to jakiś inny powiat? Niepodległość ogłosili?

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
11 miesięcy temu

No to współpraca ze Starostwem będzie teraz kwitła 😁.

Czekam na kolejne wybory i wpisy o nokaucie Szczepankowskiego. Dziecinada na maksa.

Piotr K. pewnie miał dosyć tych śmiesznych rozgrywek i zabierania sobie łopatek w piaskownicy. Jakby nie było, poważny z niego facet.

Hert
Hert
11 miesięcy temu

Stanowisko musiało się znaleść. Wychowawca w internacie w Chorzelach to trochę za mało dla tak “zacnego” Pana.

Syn Zenka
Syn Zenka
11 miesięcy temu
odpowiada  Hert

Za mało to było kasy.Jak się jest X lat starostą to potem ciężko zmienić finansowe przyzwyczajenia.

Witek
Witek
11 miesięcy temu

Zacne pany to teraz w starostwie. Roboty i szacunku mógłby ich uczyć.

Dr. Wor
Dr. Wor
11 miesięcy temu

PSL i Struzik dba o swoich.

Kandydat
Kandydat
10 miesięcy temu

Zacny człowiek zrezygnował z posady za kilka tysięcy na rzecz kumpla 😂😂😂😂😂😂😂

Mi Mi
Mi Mi
10 miesięcy temu
odpowiada  Kandydat

Spokojnie na pewno coś tam w planach jest lepszego. “Swoj” “swego” Nie skrzywdzi 🙂