Niemożliwe staje się możliwe. Zegar na rynku miejskim w Przasnyszu znów poda prawidłową godzinę!

Po raz kolejny coś, co było nieosiągalne dla poprzednich władz miasta, na naszych oczach staje się faktem. Zawstydzająco martwy zegar na przasnyskim rynku wskazujący właściwą godzinę tylko dwa razy na dobę, znów zacznie chodzić.

 

Rozpoczęły się prace nad naprawą nieczynnego od lat zegara w rynku miejskim w Przasnyszu. Najprawdopodobniej w ciągu najbliższych tygodni nasi mieszkańcy ponownie będą mogli zobaczyć na nim prawidłową godzinę. Jeden moduł mechanizmu zegara zostanie wymieniony, a pozostałe trzy strony tarczy zamienią się w historyczną sepię zdjęć z dawnych lat.

– Zleciłem prace polegające na naprawie przasnyskiego zegara. Jest to symbol naszego miasta i niezręcznym jest fakt brak jego praktycznej użyteczności. Zegar zostanie podświetlony i wzbogacony o dawne zdjęcia Przasnysza. Liczymy na szybki efekt prac. Cieszę się, że pewniej symbol naszego miasta wróci do łask — informuje burmistrz Łukasz Chrostowski.

 

M. Jabłońska


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan
3 lat temu

Teraz się obudziliście? Po tylu latach. Pan Burmistsz obudził się że jest Burmistszem i może coś zrobić. Może Pan burmistrz sobie przypomni że pod trawa w ciągu park most na szpitalnej jest chodnik i wystarczy go odkopać a nie przetargi urządzać jakies lub orać rzekę

Jaco
Jaco
3 lat temu

Cieszymy się z naprawy zegara, ale jestem ciekaw jak idą starania Burmistrza o pozyskanie nowych inwestorów w Przasnyszu? Ile spotkań w tej spawie odbył Burmistrz i ilu udało się sprowadzić?

Ania
Ania
3 lat temu

Pozyskiwanie inwestorów to chyba starosta. Nie słyszałam żeby pozyskał jakiegoś.