Niemal 400 osób na kwarantannie w powiecie mławskim. Koronawirus w Biedronce i LG.

W powiecie mławskim 10.08.2020 r. według stanu na godzinę 13.00 było 397 osób objętych kwarantanną, przy czym ostatniej doby przybyło 88 takich osób. Jak relacjonuje Radio 7, najnowsze ognisko koronawirusa wykryto w Biedronce, gdzie jedna z pracownic ma dodatni wynik testu na Covid-19. Kolejne problemy spowodowało ognisko w mławskim przedszkolu, z którego wirus powędrował do pracownika zakładu LG.

 

Jak relacjonuje Radio 7, personel ze zmiany i osoby z najbliższego otoczenia pracownicy Biedronki, znajdującej się na osiedlu Książąt Mazowieckich są już na kwarantannie. Jest to około 50 osób. Sklep nie zostanie zamknięty. Pomieszczenia zdezynfekowano, a personel uzupełniono pracownikami z innych „Biedronek”.

Kolejne z mławskich ognisk zakażenia pochodzi z przedszkola na ul. Hożej. Przedszkole to zostało zamknięte po tym, jak u jednej z opiekunek stwierdzono dodatni wynik badania na COVID-19. Troje dorosłych otrzymało pozytywne wyniki. Jednym z zarażonych okazał się rodzic pracujący w firmie LG. Stamtąd na kwarantannę powędrowało wraz z rodzinami ponad 70 osób.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Mławie informuje, że 10 sierpnia do godziny 13.00 w powiecie mławskim były 23 potwierdzone przypadki Covid-19, z czego dwie osoby wyzdrowiały. Osoby mają lekkie objawy lub są bezobjawowe, nie wymagają hospitalizacji i zostały objęte izolacją domową.

PPIS w Mławie apeluje o zakrywanie ust i nosa oraz zachowanie dystansu społecznego, co jest istotne w zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa.


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments