Nielegalny pomost na zalewie w Karwaczu rozebrany. W jego miejsce powstanie nowy – tym razem zgodnie z prawem

Pamiętacie pomost wybudowany na zalewie w Karwaczu? Konstrukcja była samowolą budowlaną i jak się okazało miała wadliwą, zagrażającą użytkownikom konstrukcję. PING wydał decyzję o rozbiórce. Teraz władze gminy Przasnysz postanowiły wyjść naprzeciw społecznej potrzebie i zapowiedziały, że nad zalewem zostanie wybudowany pomost z prawdziwego zdarzenia, usunięta też zostanie z dna część roślinności rosnącej wzdłuż linii brzegowej.

 

Jakiś czas temu pisaliśmy o pomoście zbudowanym z palet, jaki pojawił się na Zalewie w Karwaczu. Zwrócił na niego uwagę czytelnik, który zauważył, że tego typu pomosty, budowane nielegalnie, mogą stanowić zagrożenie dla korzystających z nich osób. Z drugiej strony, przepisy są przepisami i budowanie prywatnych kładek na publicznym zalewie nie powinno mieć miejsca.

W komentarzach rozpętała się wówczas burza. Wiele osób twierdziło, że skoro ktoś już tego typu konstrukcję zbudował to należy ją zostawić. Mnóstwo osób uznało, że takiego pomostu nad zalewem brakuje.

Historia właśnie miała mieć swój finał. Jak się jednak okazało, ten stał się zaledwie początkiem do kolejnych działań. Jak poinformowała wójt gminy Przasnysz, Grażyna Wróblewska, 29 czerwca gmina wykonała nałożony na nią przez Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego obowiązek rozbiórki nielegalnego pomostu. „Z opinii rzeczoznawcy budowlanego wynikało, że miał wadliwą konstrukcję, która zagrażała bezpieczeństwu potencjalnych użytkowników” – czytamy.

„Skoro jednak taki pomost ktoś samowolnie wybudował, Gmina uważa że wynikało to z potrzeby lokalnej społeczności. Dlatego Gmina Przasnysz planuje wybudować zgodnie z prawem i sztuką budowlaną pomost w miejscu bardziej dostępnym dla osób wypoczywających” – informuje gmina.

Gmina Przasnysz podpisała umowę na opracowanie dokumentacji technicznej na budowę pomostu nad Zalewem.

– Wychodząc również naprzeciw potrzebom Kół Wędkarskich Gmina Przasnysz podpisała umowę na wykonanie dokumentacji operatu wodnoprawnego na usunięcie, wyrwanie części roślinności z dna koryta rzeki Morawki zalewu w Karwaczu, rosnącej wzdłuż linii brzegowej w celu przygotowania stanowisk do wędkowania – czytamy.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
14 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marcin
Marcin
13 dni temu

Ciekawi mnie czy te artykuły oraz wpisy czytelników (choć do prawdy czasem idiotyczne) czytają nasi Włodarze. Ludzie czas najwyższy zagospodarować zalew w Karwaczu. Przecież ten zbiornik krwawi. Za tak przez tych lokalnych patriotów znienawidzonej komuny ten zbiornik tętnił życiem. Ludzie odpoczywali całymi rodzinami zażywając kąpieli słonecznych i wodnych – jestem rocznik 1977 więc troszkę pamiętam Wtedy można było a teraz niestety nie. Przed wyborami to wszyscy mili , w rączkę całują i tylko obiecanki. W potem szara rzeczywistość. Najważniejsze że stołki utrzymane. Wstyd wstyd wstyd.

Strasznie cuchnące miasto
Strasznie cuchnące miasto
13 dni temu
Reply to  Marcin

Dlaczego w tym mieście tak ŚMIERDZI!!!!!

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
13 dni temu
Reply to  Marcin

Myślę że 9 baniek wsadzone w brodziki pozwoliłyby zrobić naprawdę wiele. No ale ciężko byłoby wskoczyć do zalewu w garniturze na otwarciu…

Marcin
Marcin
13 dni temu

I jeszcze jedno. Jeśli gmina chce przygotować stanowiska dla wędkarzy niech wystąpi do PZW w celu partycypowania w kosztach tego przedsięwzięcia. W Polsce wędkuje około 5 milionów obywateli którzy regularnie płacą składki więc związek jest bardzo bogaty. Jednym z ich obowiązków jest dbanie o zbiorniki wodne przeznaczone do wędkowania.

Konował
Konował
13 dni temu
Reply to  Marcin

No tak. Gmina usuwa samowolę, ale stawia coś nowego co ma być przydatne ludziom.
A nasz burmistrz tylko laweczki w rynku postawił ławeczki w rynku z widokiem na kwiaty.
Jak kładka przez Węgierkę?

Mariano_Italiano
Mariano_Italiano
13 dni temu
Reply to  Konował

Co ma Burmistrz Przasnysza do terenu Gminy Przasnysz ? To nie jego podwórko, władze miasta Przasnysz niech wezmą się za robotę przy zalewie w parku ….

Mieszkaniec
Mieszkaniec
13 dni temu
Reply to  Marcin

Około 1,5 mln wędkuje w miarę czynnie a w Pzw jest ok
600 tys.zrzeszonych wędkarzy. Czyszczenie i gospodarka wodna należy do gmin i wód polskich.

Waldemord
Waldemord
13 dni temu

Dawno temu o stan wody na rzece w Karpaczu dbał już św pamięci Pan Pawłowski, zimą gdy woda się Pietrzyla była opuszczana śluza na tamię ,latem zaś gdy wody było mało podnoszono Stawiska na ramię by utrzymać stan wody, rzeka wtedy była czysta szeroka głeboka z mnóstwem ryb nie porośnięta trzciną, daleko nie brak sięgać jeszcze 20 lat temu zalew był szeroki i głeboki , gdy zmarł Pan który tym zbiornikiem się zajmował , wszystko popadło w ruinę , dziś to tylko grzęzawisko ,rzeki już nie ma po całej długości a na tamie jest tyle wody że ledwie kaczki nogi… Czytaj więcej »

Emil
Emil
13 dni temu

Przed wojną i po wojnie budowano tych pomostów setki, na mazurach jeszcze sa konstrukcje sprzed kilkudziesięciu lat a tu 'zagrożenie budowlane’? tak żeby znajomy architekt zarobił a znajomy inżynier zbudował a miasto wydało.

Zdegustowany
Zdegustowany
13 dni temu

Czy to jest zrobione z palet? Koszt 30×30 złotych?

Mieszkaniec
Mieszkaniec
13 dni temu
Reply to  Zdegustowany

Paleta nie kosztuje 30 zł.A to są nówki sztuki

Janina
Janina
13 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

ok 80zł, pytanie ile zapłaciMY jako miasto za budowę innego cacka?

Tutejszy
Tutejszy
13 dni temu

Jak ja Wam Włodarze kibicuję!! Plan, przetarg, budowa, odbiór, reklamacje i tak w kółko! Może na wiosnę będzie! A chłop wstał rano i pobudował.
Zapisuję wczorajszą datę i…..START!

Emil
Emil
13 dni temu
Reply to  Tutejszy

oczywiście po zimie i podtopieniu na wiosnę robimy remoncik za grubą $$$….