Niecodzienna akcja „Narodowego Czytania”w Lesznie

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Lesznie za sprawą Gminnej Biblioteki Pedagogicznej im. Józefa Narzymskiego w Bogatem i członkom Klubu Senior+ mieli okazję wziąć udział w niecodziennej akcji „Narodowego Czytania”.

 

Gminna Biblioteka Publiczna w Bogatem także włączyła się do ogólnopolskiej akcji „Narodowego Czytania”.

– Akcja organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku i została zainicjowana lekturą „Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza.W tym roku wspólnie czytaliśmy „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej, a wydarzenie to zostało zorganizowane 8 września w Szkole Podstawowej w Lesznie – dodaje biblioteka.

W akcję zaangażowali się seniorzy z Klubu Senior+ z Bogatego, bibliotekarze oraz społeczność szkolna. W rolę Elizy Orzeszkowej wcieliła się Wiesława Bojarska, zaś fragmenty książki czytali: Irena Budnicka, Kazimierz Wenda, Sylwester Bąk, Alicja Morawska, Wiktor Jankowski, Magdalena Dobaczewska i Anna Wronowska.

– Podczas spotkania dostępne były zakładki do książek z okolicznościową pieczęcią. Przeprowadzono także quiz na temat przeczytanych fragmentów lektury, a nagrodami były  słodycze – dodaje biblioteka.

Na ręce dyrektora szkoły Wojciecha Krawczyka w podziękowaniu za włączenie się do akcji „Narodowego Czytania” przekazano egzemplarz książki „Nad Niemnem” z okolicznościową pieczęcią.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments