Niechciane połączenia – jak z nimi postępować?

Na pewno każdy z nas otrzymywał jakieś połączenia do nieznanych numerów, które wielokrotnie zakłóciły spokój. W takich sytuacjach zastanawiamy się co powinniśmy zrobić, aby odpowiednio z nimi postąpić. Szczególnie, że coraz więcej słyszy się o oszustwach przez telefon lub najzwyczajniej mamy dość rozmów z telemarketerami lub handlowcami. Jednak czy da się sprawdzić kto dzwoni bez odbierania telefonu? Oczywiście, że się da! Jeśli chcesz dowiedzieć się jak to zrobić, to sprawdź co dla ciebie przygotowaliśmy.

 

Jak odpowiednio postąpić z połączeniem od nieznanego numeru?

Każdy kto otrzymywał niechciane połączenia na pewno nieraz zastanawiał się jak odpowiednio postąpić z nieznanym numerem. Najłatwiej po prostu nie odbierać takiego połączenia, jeśli nie jesteśmy pewni kto może dzwonić. Następnie warto sprawdzić nieznany numer wykorzystując jedną z kilku metod. W ten sposób łatwo możemy uniknąć niechcianych konsekwencji. Jeśli jednak zdecydujemy się na odebranie takiego połączenia, to należy pamiętać, aby pod żadnym pozorem nie podawać przez telefon swoich danych.

 

Jak sprawdzić kto dzwonił bez odbierania telefonu?

W dzisiejszych czasach Internet jest na tyle rozwinięty, że znajdziemy tam niemal każdą rzecz czy informację. Dlatego warto skorzystać z jego potęgi i wykorzystać go do sprawdzenia numeru, który dzwonił. W Internecie znajdziemy wiele serwisów do tego przeznaczonych, które w szybki i prosty sposób przedstawią nam wszelkie dane na temat dzwoniącego. W ten sposób szybko dowiemy się czyj to numer, a w takich serwisach znajdziemy niemal każdy. Oczywiście jest to jedna z kilku metod na sprawdzenie tego kto dzwonił, ale uważamy że właśnie ta jest najprostsza i najskuteczniejsza, a przecież to najważniejsze.

 

Jak korzystać z serwisów do sprawdzania numerów?

Korzystanie z serwisów, które oferują sprawdzenie nieznanego numeru jest niezwykle proste. Podstawą jest znalezienie dobrego i zaufanego serwisu, aby to zrobić warto opierać swój wybór na opiniach innych oraz na popularności strony, ponieważ w ten sposób łatwiej jest znaleźć ten odpowiedni. Jeśli chcemy uzyskać pełną listę serwisów, z których możemy skorzystać wystarczy w dowolnej przeglądarce wpisać frazę „Co to za numer”. Gdy już znajdziemy stronę, z której będziemy korzystać wystarczy wpisać kombinację cyfr w odpowiednim miejscu. Zwykle jest to pole, które jest jasno opisane i znajduje się w centralnej lub górnej części strony, tak aby każdy je zauważył. Po wykonaniu tych kroków otrzymujemy dostęp do informacji o danym numerze. Jednak należy pamiętać, że nie każdy numer może znajdować się w bazie, przez co nie uzyskamy informacji. W takiej sytuacji warto spróbować znaleźć go w innym serwisie.  Pamiętajmy, że działanie takich serwisów w dużej mierze opiera się na działalności internautów, którzy dzielą się z innymi swoją wiedzą.

 

Czy da się zapobiec niechcianym połączeniom?

Oczywiście w pewnym stopniu możemy zapobiec niechcianym połączeniom. Możemy blokować pojedyncze numery, które zakłócają nasz spokój ciągłymi połączeniami. W ten sposób uniemożliwimy im kontakt z nami i pozbędziemy się natarczywych dzwoniących. Warto jednak sprawdzić numer przed jego blokadą. Istnieje również opcja zablokowania wszystkich połączeń z nieznanych numerów, ale takie rozwiązanie uważamy za ostateczność. Rozwiązaniem, które może przynieść duże korzyści jest również wycofanie wszystkich zgód marketingowych. Taka opcja może znacznie zmniejszyć ilość otrzymywanych połączeń, ponieważ często firmy, w których podpisaliśmy taką zgodę przekazują nasz numer innym i w ten sposób otrzymujemy niechciane połączenia. Dlatego warto się zastanowić, gdzie wyraziliśmy takie zgody i podjąć kroki, aby je wycofać.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Maxx
Maxx
2 lat temu

Kopnąć w dupsko wszystkie firmy które żądają zgód marketingowych. Nie wchodzić w żadną dyskusję to nie będzie im się opłacało więcej dzwonić. Niegrzecznie rzucić słuchawką ale trzeba się przemóc. Marketing telefoniczny jest zabroniony a wszelkie oferty są skrajnie niekorzystne. Nie ma co się łaszczyć na gówniany prezent za 5 złotych bo potem zmanipulują i wyjdzie się z garami za kilka tysięcy.