Niebieskie serca od policjantów

14 lutego w „Walentynki” policjanci z przasnyskiej „drogówki” przeprowadzili działania, które miały na celu  zwrócić  uwagę  kierujących na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.  Podczas działań funkcjonariusze wręczali kierującym oraz pasażerom serduszka o treści „Kochasz? Powiedz STOP wariatom drogowym”

Tego dnia  policjanci Wydziału Ruchu Drogowego podczas kontroli drogowej uświadamiali kierujących, że warto przestrzegać zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym aby bezpiecznie dojechać do celu gdzie czekają na nich bliscy.

Analiza zdarzeń drogowych zaistniałych na terenie powiatu przasnyskiego w 2016 roku wskazuje, że w minionym roku  doszło do 65 wypadków drogowych, w których śmierć poniosło 10 osób , a  rannych zostało 86 osób. Ponadto na terenie powiatu zaistniało także 348 kolizji drogowych  w tym z winy kierującego  aż 265  zdarzeń.

Pamiętajmy, że w okresie zimowym trudne warunki drogowe często są przyczyną zdarzeń drogowych. Kierując pojazdem poruszajmy się z prędkością bezpieczną. Zwracajmy uwagę na pieszych, czy rowerzystów zwłaszcza w okolicy wyznaczonych przejść dla pieszych.

KPP Przasnysz

E.Ś.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments