Niebezpieczne zachowanie kierowcy autokaru wiozącego dzieci. Mogło dojść do tragedii [VIDEO]

W internecie na platformie You Tube zamieszczony został film, na którym kierowca autokaru zarejestrowanego w powiecie makowskim omija szlaban i przejeżdża przez torowisko. W autokarze przewozi dzieci.

 

Do zdarzenia doszło 19 maja, około godziny 14.00 we Wrzosowie. Kierowca szkolnego autobusu na makowskich numerach rejestracyjnych, wjechał na przejazd kolejowy pomimo, że rogatki były już opuszczone. Niebezpieczny manewr kierowcy zarejestrował obserwator zdarzenia.

 

Film publikujemy ku przestrodze, zwłaszcza, że i w naszym powiecie niedługo zostanie uruchomiona linia kolejowa Ostrołęka – Chorzele. Jak informują Polskie Linie Kolejowe co roku na przejazdach kolejowo-drogowych dochodzi do ok. 200 wypadków i kolizji. W wyniku tego traci życie nawet kilkadziesiąt osób. 99 procent z tych zdarzeń wynika z brawury i nieprzestrzegania przepisów przez kierowców.

PKP PLK przypomina też, że kiedy już kierowca popełni błąd i znajdzie się w sytuacji podbramkowej, powinien skorzystać z tzw. żółtej naklejki PLK, która działa jak koło ratunkowe. Na naklejce umieszczonej na wewnętrznej stronie szlabanów i na krzyżach świętego Andrzeja znajduje się indywidualny numer identyfikacyjny przejazdu. Po skontaktowaniu się z numerem 112 ekspozytura PKP wyda polecenie wstrzymania ruchu lub  ograniczenia prędkości pociągów.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
dupabiskupa
dupabiskupa
1 miesiąc temu

debil

Aspi
Aspi
1 miesiąc temu

Debil za kierownicą ale jak ciekawe zareagował opiekun

Mistrz
Mistrz
1 miesiąc temu
Reply to  Aspi

Opiekunka też się popisała

Mistrz
Mistrz
1 miesiąc temu

Siofer pierwsza klasa nie ma co , pewnie przesiadł się z vładymyrca na autobus

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu

Jeśli jakiś małolat za driftowanie na stacji benzynowej dostał 5.000, to ile powinno być za taki numer???

kierowca autobusu
kierowca autobusu
1 miesiąc temu

krew mnie zalewa jak widze takiego nie kompetentnego kierowce w mordę jeża