Nie żyje Stanisław Myśliński, wieloletni prezes Środowiska Warszawskiego TPZP

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej przekazało przykrą wiadomość o śmierci Stanisława Myślińskiego, który przez wiele lat był prezesem Środowiska Warszawskiego TPZP.

 

– Bardzo smutna wiadomość napłynęła z Warszawy. Nie żyje Stanisław Myśliński, wieloletni prezes Środowiska Warszawskiego TPZP. Zmarł kilka miesięcy po jego poprzedniku, Zenonie Śniadowskim. To jakby zamknięcie pewnej epoki – poinformowało TPZP.

 

Stanisław Myśliński urodził się 25 maja 1933 r. w Przasnyszu, tu ukończył szkołę podstawową i gimnazjum. Maturę uzyskał w Technikum Kolejowym w Olsztynie. W 1956 r. ukończył studia w Szkole Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie, uzyskując tytuł magistra ekonomii. Pracował w Banku Inwestycyjnym, Narodowym Banku Polskim, Centrali Handlu Zagranicznego Budownictwa Budimex. Przebywał na kontraktach w Czechosłowacji, na Węgrzech, w Iraku i na Słowacji.

 

W 1995 r. przeszedł na wcześniejszą emeryturę. W 2001 r. został prezesem Środowiska Warszawskiego Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej. Funkcję tę sprawował przez dwanaście lat, do kwietnia 2013 r. Przez lata organizował tradycyjne spotkania opłatkowe i „przy jajeczku”, integrujące mieszkańców Warszawy, pochodzących z Przasnysza. Aktywnie uczestniczył również w wielu uroczystościach i imprezach kulturalnych odbywających się w Przasnyszu. Po rezygnacji z funkcji prezesa, 18 kwietnia 2013 r. został honorowym prezesem Środowiska Warszawskiego.

 


 

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Waldemar
Waldemar
21 dni temu

Wspaniały Człowiek!