Nie zatrzymał się do kontroli drogowej. W trakcie ucieczki staranował radiowóz

Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem w gminie Strzegowo. 23-latek został zatrzymany po krótkim pościgu. Młody kierowca był trzeźwy, jednak wynik narkotestu dał podstawy do dalszych ustaleń. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Jak wynika z ustaleń na miejscu zdarzenia, kierujący audi a4, na widok radiowozu zahamował i zaczął zawracać.

– Patrol ruchu drogowego, widząc podejrzane zachowanie kierującego, ruszył w kierunku audi z włączonymi sygnałami. Pomimo tego siedzący za kierownicą audi nie zatrzymał się, kontynuując ucieczkę w kierunku Dąbrowy, a następnie Dalni. W momencie gdy patrol wyprzedzał kierującego audi, ten zjechał na lewy pas ruchu, uderzając w bok radiowozu, a następnie zatrzymał się na chodniku. Nikt nie odniósł obrażeń – informuje asp. szt. Anna Pawłowska

Młody kierowca był trzeźwy, jednak wynik narkotestu dał podstawy do dalszych ustaleń. Od kierującego pobrano krew do badań na obecność środków odurzających.

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Trwają dalsze ustalenia, a postępowanie w tej sprawie prowadzi mławska komenda.

 


 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments