Nie zaszczepiłeś się przeciw Covid-19? Będą do ciebie dzwonić

Dziś rusza telefoniczna akcja konsultantów infolinii – poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Będą dzwonić do osób, które jeszcze się nie zaszczepiły przeciw COVID-19 i namawiać do przyjęcia preparatu. Wystawią skierowanie, nawet gdy o to nie prosisz.

 

– Rusza telefoniczna akcja konsultantów infolinii 989. Podczas rozmowy konsultant poinformuje Cię, że masz wystawione #eskierowanie i możesz zarejestrować się na szczepienie. Jeśli wyrazisz na to zgodę, ustali z Tobą odpowiedni termin i miejsce szczepienia – informuje Ministerstwo Zdrowia.

Wszystko odbywa się na podstawie rozporządzenia sprzed kilku dni,  z którego wynika, że dane osób, które nie poddały się szczepieniu przeciwko COVID-19, będą udostępniane Narodowemu Funduszowi Zdrowia z systemu teleinformatycznego.

Z dokumentu wynika, że NFZ będzie przetwarzać dane niezaszczepionych obejmujące m.in. imię i nazwisko, numer PESEL oraz numer telefonu. Choć rząd powinien takie decyzje konsultować z Urzędem Ochrony Danych Osobowych, nie zdecydował się na taki krok. Dane niezaszczepionych trafią do podwykonawców, którzy przeprowadzą akcję telemarketingu.

– Od dziś [25 czerwca – przyp. red.] zaczynamy akcję dzwonienia do tych osób, które się jeszcze nie zaszczepiły. Będzie wykonane blisko milion połączeń w najbliższym czasie, to oczywiście zajmie trochę czasu, ale tę akcję już zaczynamy. Więc proszę nie być zaskoczonym, jeśli te osoby, które nie są jeszcze zaszczepione, otrzymają telefon – przekazał minister Niedzielski na konferencji prasowej, która odbyła się 25 czerwca w Białymstoku.

 

M. Jabłońska

Sprawdź również
guest
14 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Byłem widziałem
Byłem widziałem
1 rok temu

Jakim k… prawem się pytam?

Aldona
Aldona
1 rok temu

Niech sobie dzwonią

Kefas
Kefas
1 rok temu

Nie odbiorę bo po co nam ubliżać Bogu ducha winnej osobie. Co innego gdyby zadzwonił niedzielski lub jakiś ekspert covidowy. A swoją drogą to jak ktoś myślał że RODO powstało po to by chronić dane Kowalskiego to tak jakby wierzył że szczepionka powstała by Kowalskiego chronić przed covidem

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
Reply to  Kefas

W latach sześćdziesiątych jakiś gość przywiózł do Wrocławia z Azji ospę. WHO szacowała, że epidemia potrwa 2 lata. W trochę ponad miesiąc zaszczepiono 8 milionów Polakow. Ale wtedy nie było internetów, w których eksperci od szczepień pokroju Edzi Górniak lub Wioli Kołakowskiej tłumaczyli, że wraz ze szczepianką wszczepią ci jakiegoś czipa. Poza tym z niepokornymi nikt się nie pier*olił jak teraz. Nie było losowania hulajnóg, tylko za uchylanie się od obowiązku szczepienia był areszt. Krotko, zwięźle i na temat. Skończyło się tym, że po dwóch bodajże miesiącach było po epidemia. Można? Można. Tylko trzeba mieć jaja, a nie cyckać się… Czytaj więcej »

siup
siup
1 rok temu

Popieram.

Kefas
Kefas
1 rok temu

W 2021 roku Singapur, państwo ciemnoty jak wiemy postanowił traktować covid jak grypę i przestać podawać statystyki i robić testy. WHO w sprawie ospy miała rację bo żadna epidemia nie trwała dłużej bo tyle wirus potrzebuje by przejść przez populację, zmutować by przetrwać. A by przetrwać musi stać się niegroźny bo inaczej zabije żywiciela. Sugerujesz że cholerę, dżumę i hiszpankę też pokonały szczepionki? Doucz się ciemniaku bo aż mnie mierzi dyskusja z ludźmi którzy zamiast argumentów tylko ublizaja. Ludzkość przetrwała tyle chorób i jej populacja ciągle rośnie i rosnąć będzie po covidzie. Wariant delta ma dużą zakaźność ale bardzo niską… Czytaj więcej »

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
Reply to  Kefas

Ludzkość przetrwała wiele epidemia, zgoda. Tylko nie zapominaj, że niejednokrotnie te epidemie „zgarniały” po kilkadziesiąt procent populacji, której dotykały. Mało?

Epidemia dżumy, o której piszesz, w czternastym wieku zabiła połowę (!) populacji Europy. Połowę. Więc o czym Ty bredzisz?

Kefas
Kefas
1 rok temu

A wiesz jaki był stan higieny w 14 wieku? Ale sars cov2 nigdy nie był szczególnie śmiertelny podobnie jak pierwszy sars. Z pierwszym nie wyszło bo nikt nie chciał szczepionki na wirusa o śmiertelności rzędu promila bo tyle umarłoby osób gdyby kogokolwiek w porę zaczęto leczyć jak na grypę

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
Reply to  Kefas

15 procent śmiertelności w grupie 60+. Rzeczywiscie, tyle co nic.

Kefas
Kefas
1 rok temu

A wiesz ile starszych osób nie wybrało się na test tylko leczyło covid na własną rękę lub przeszło bezobjawowe zakażenie. Bo Ty uważasz że każdy chodzi na test by trafiać na kwarantannę bo nic poza tym nie uzyska od polskiej służby zdrowia. I te 15 % to osoby które zaufały lekarzom którzy kazali im czekać na saturacje poniżej 90%

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
Reply to  Kefas

W I kwartale 2021 wzrost liczby zgonów wyniósł ponad 30 proc. (rdr). Jeśli dla Ciebie to mało, to nie mam więcej pytań.

Życzę udanego wieczoru, ja spadam spać.

Konowal
Konowal
1 rok temu

Liczby zgonów ale w jakim okresie?. Spokojnie znajdę wahania nawet 100 procentowe rdr. Bez podania okresu nic to nie mówi

Konowal
Konowal
1 rok temu

Ludzie nie jeździli na wczasy za granicę, a weekendy spędzali w hałupie, a nie w galerii w wielkim mieście

123
123
1 rok temu

Nie chcę od Was sk……y telefonu mam swój .