NIE pozostawiajmy zwierząt na mrozie! Uwaga! Drastyczne zdjęcia!

Spacerując ulicami Przasnysza nie raz można natknąć się na czworonogi biegające po posesjach. Siarczyste mrozy to bardzo trudny okres dla naszych podopiecznych. Okażmy się odpowiedzialni i pomóżmy im bezpiecznie przetrwać zimę.

Jak pomóc psu.

Jeśli nasz pies mieszka w budzie upewnijmy się, że jest dobrze ocieplona, uszczelniona, odizolowana od podłoża i osłonięta od wiatru. Wyścielmy ją słomą pamiętając, że tkaniny nie są odpowiednim materiałem do wyściełania budy, gdyż zbytnio chłoną wilgoć.

Doskonałą izolacją od wiatru i niskich temperatur będzie również zasłonka zrobiona np. z grubego koca i przybita w wejściu do budy.

Pamiętajmy, że metalowe łańcuchy nie mogą być zakładane bezpośrednio na szyję zwierzęcia, gdyż mogą powodować odmrożenia i poważne obrażenia ciała.

Od 1 stycznia 2012 funkcjonuje prawo dotyczące ochrony zwierząt. A to oznacza, że pies nie może być uwiązany na łańcuchu dłużej niż 12 godzin, natomiast łańcuch musi mieć co najmniej trzy metry długości. Jednak nie każdy właściciel przestrzega powyższego zapisu!

Zdjęcia są drastyczne, ale przekaz czasem musi być mocny. Szaleją mrozy, które mogą zabić w kilka minut. Przy tak niskich temperaturach nawet ocieplona buda nie wystarczy. Reagujmy! Apelujmy! Prośmy! Niech ten najtrudniejszy czas psy przetrwają w domach lub ciepłych pomieszczeniach. One są zdane na człowieka…- apeluje Sławomir Czaplicki, zawodowo rzecznik przasnyskiego starostwa na swoim profilu.

Uwaga! Poniższe zdjęcia są bardzo drastyczne.

Źródło fot. internet
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments