Nie dostał wypłaty na czas – dokonał rozboju i okradł byłego pracodawcę

Policjanci z ciechanowskiej Komendy Policji zatrzymali 21-latka podejrzanego o rozbój na stacji paliw. Sprawca użył przemocy wobec sprzedawczyni i ukradł pieniądze z kasy.

 

W środę prokurator objął mężczyznę policyjnym dozorem. Za ten czyn grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

– W miniony wtorek po godz. 9:00 były pracownik stacji paliw chciał pieniądze od pracodawcy. Gdy usłyszał, że ten rozliczy się z nim następnego dnia rano odepchnął kasjerkę, zabrał kilkaset złotych z kasy i uciekł. Następnego dnia policjanci zatrzymali 21–latka – informuje podkom. Ewa Brzezińska.

 

Mężczyzna usłyszał zarzut dokonania rozboju, do czego się przyznał.

Wobec ciechanowianina prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, zobowiązując go do stawiennictwa dwa razy w tygodniu w Jednostce Policji. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 


 

Źródło KPP w Ciechanowie
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zbigniew
Zbigniew
15 dni temu

Okradł to chyba działa akurat tu w dwie strony. Śmieszą mnie takie teksty że pracownik okradł. Pracodawca tak samo okrada pracownika nie wypłacając pensji na czas.

Maniek
Maniek
15 dni temu

Ciekawe po ilu dniach proszenia nie wytrzymał?

Syn Zenka
Syn Zenka
15 dni temu

Dzień wypłaty to dzień święty i pracodawca musi wypłacić wynagrodzenie w dniu który zawarty jest w umowie aby pracownik tego dnia miał dostęp do swoich pieniędzy. Na tym polega terminowość wypłat. Choćby o jeden dzień się pracodawca spóźnił z wynagrodzeniem pracownik ma prawo powiadomić odpowiednie instytucje o tym.

Przasnyszanin
Przasnyszanin
14 dni temu
odpowiada  Syn Zenka

Nie wypłacanie wynagrodzenia (przynajmniej raz w miesiącu) jest ciężkim naruszeniem pracodawcy. Wynagrodzenie trzeba wypłacić najpóźniej do 10 tego dnia następnego miesiąca. Tyle prawo pracy. A jak ktoś nie wypłaci ? A no nic. “Instytucje” o których piszesz nic nie zrobią. Co jeśli pracownik ma swoje finansowe zobowiązania ? Tego już nic nikogo nie obchodzi. I tylko tarczę piątą im dajcie. Gdyby to było prawdziwie a nie prześmiewczo nazywane państwo Prawa i Sprawiedliwości ten czy tysiące innych pracowników mógłby 11 ego zjawiać się u komornika i cyk zajęcie z konta pracodawcy. Pracodawca który narusza prawa pracownicze powinien być pozbawiony wszelkich ulg… Czytaj więcej »

Kiki
Kiki
14 dni temu

Pracodawcę zamknąć bo bandyta a nie chłopaka co ciężko pracował a później o swoje jeszcze musiał prosić …

Piotr
Piotr
13 dni temu

Kodeks Pracy przewiduje kary dla pracodawców którzy nie płacą. Wielu pracodawców ma powiązania nawet z instytucjami centralnymi dlatego czują się bezkarni. Od czasów komunizmu wiele rzeczy w Polsce nie zostało uporządkowanych.