Nie cichną echa zmian na przyszpitalnym parkingu. Firma Weip odpowiada
Do naszej redakcji zwrócili się przasnyscy krwiodawcy, którzy poprosili o wyjaśnienie zasad płatności obowiązujących na przyszpitalnym parkingu. Do momentu instalacji parkometrów grupa ta była zwolniona z opłat.
Jak informowaliśmy niedawno, szpitalny system parkingowy zmienił się. Z terenu przed placówką zniknęły ulegające awariom szlabany, zaś w ich miejsce pojawiły się parkomaty. Zmieniły się również nieco zasady płatności, choć cennik pozostał ten sam.
Do naszej redakcji zwrócili się tymczasem krwiodawcy z Przasnysza, którzy poprosili o wyjaśnienie czy Zasłużeni Honorowi Dawcy Krwi i Przeszczepu, tak jak to miało miejsce wcześniej, nadal objęci są darmowym parkowaniem i na jakich zasadach jest to obecnie realizowane. Pytanie dotyczyło też weteranów i weteranów poszkodowanych.
Zwróciliśmy się do firmy Weip sp. z o. o. z Gdyni, która odpowiada za całość obsługi parkingu. Informacja, którą otrzymaliśmy niestety nie jest korzystna dla krwiodawców.
– Aktualnie z opłat parkingowych są jedynie zwolnione osoby niepełnosprawne pozostawiając pojazd na wyznaczonych dla nich miejscach oraz niektórzy dostawcy i karetki. Wszystkie pozostałe osoby są zobowiązane wnosić opłatę za parkowanie – zarówno pacjenci jak i pracownicy szpitala – przekazał nam Mateusz Wiltos, Prezes Zarządu WEIP sp. z o. o.
Ponieważ częstym przedmiotem zainteresowania mieszkańców jest również pytanie o to, w jaki sposób najłatwiej uregulować płatność i jak mają określić z góry dokładny czas parkowania pojazdu skoro ten czas może się przedłużyć, przekazujemy informacje, które otrzymaliśmy od firmy.
W przypadku szpitala w Przasnyszu kierowcy mają kilka możliwości płatności za parking:
– Aplikacje mobilne w telefonie (do wyboru aplikacje: Skycash, mobiParking, ePark, mPay, AnyPark). Rozwiązanie to jest najkorzystniejsze dla kierowcy ponieważ po zaparkowaniu wciska on przycisk START a przy wyjeździe przycisk STOP. Dzięki temu uiszcza się opłatę dokładnie za czas parkowania – bez ryzyka braku biletu i bez przepłacania za parking. Dodatkowo kierowca ustawia w aplikacji maksymalny czas jaki będzie parkować na wypadek gdyby zapomniał kliknąć przycisk STOP. Stosowane przez nas aplikacje są dostępne w całej Polsce i we wszystkich dużych miastach dzięki czemu kierowca może korzystać wygodnie z jednej aplikacji w wielu miejscach – przekazuje nasz rozmówca.
Rozwiązanie to jednak wymaga pobrania i zainstalowania aplikacji na telefon oraz rejestracji konta, co może wymagać poświęcenia jednorazowo kilku minut (można to wykonać wcześniej przed przyjazdem na parking). – Chcąc zachęcić kierowców do korzystania z aplikacji wraz z firmą ePark przygotowaliśmy kod dający dodatkowe 10zł na parkowanie w tej aplikacji – kod: eparkweip – dodaje.
Drugą możliwą opcją są kody QR.
– Rozwiązanie polega na zeskanowaniu kodu QR aparatem telefonu co przekieruje nas do odpowiedniej strony z płatnością, a następnie wskazanie czasu parkowania i wykonanie płatności. Rozwiązanie nie wymaga instalowania aplikacji, rejestracji konta ani podawania danych karty płatniczej. Potwierdzenie biletu i płatności przyjdzie na podany przez kupującego email. Co prawda kierowca musi opłacić z góry czas parkowania ale przed końcem czasu parkowania otrzymamy na wskazany email przypomnienie czy chcemy przedłużyć czas postoju, co będziemy mogli zrobić klikając w odnośnik w mailu.
Osoby, które nie potrafią, bądź nie chcą korzystać ze smartfonów przy płaceniu za parking mogą uiścić opłatę w parkomatach. Na parkingu znajduje się 5 urządzeń, w których kierowcy mogą kupić bilet, płacąc gotówką, kartą płatniczą lub BLIKiem. Opłatę wnosi się od razu po przyjeździe wpisując prawidłowy numer rejestracyjny pojazdu. Papierowy bilet można zachować i nie trzeba go pozostawiać w pojeździe.
W przypadku chęci przedłużenia czasu postoju kierowca przed zakończeniem ważności biletu może wedle swojego wyboru:
- dokupić bilet w dowolnym parkomacie na parkingu
- dokupić czas poprzez zeskanowanie kodu QR (kody QR są również zawieszone wewnątrz budynków szpitala)
- dokupić czas w jednej z dostępnych aplikacji mobilnych
Z uwagi na sporą ilość kierowców parkujących od frontu budynku firma postanowiła zwiększyć ilość urządzeń o jeden parkomat.
Ciekawe jaki zysk ma szpital z parkingu.
żerować na chorych człowiekach. wstyd.
Ten parking już wcześniej był płatny więc raczej wiele się nie zmieniło. A krwiodawcy to nie są chore osoby i z tego co kojarzę to w tym szpitalu nie ma punktu honorowego oddawania krwi więc nie wiem czemu mieliby mieć darmowy każdy postój.
Arek podaj swoje personalia – jak przyjdzie prośba żeby dla Ciebie oddać krew – chętnie niePOMOŻEMY
Dokładnie! Bardzo chętnie NIE POMOŻEMY. Krwiodawcy nie są osobami chorymi, ale to dzięki nim mamy krew, której nikt inny i nic innego nie jest w stanie wyprodukować! Szanujmy się.
Między innymi to dlatego bxxxxxe, że oddają to za darmo.
Do dupy z takim zarządem powiatu
Dużo osób starszych przyjeżdża do szpitala i większość nie ma pojęcia jak używać aplikacji albo jak zeskanować kod. Nawet nie wiadomo czy większość starszych osób posiada takowe telefony które mogą coś zeskanować w co wątpię . Kto to wymyślił ? I wgl dlaczego parking przy szpitalu musi być płatny ? Na co idą nasze składki ? Masakra …
Składki nie idą na parking. Starsze osoby to już nie są takie jak kiedyś. Prawie każdy ma dotykowy telefon to poradzą sobie z aplikacja
No nie każdy.
No tak ale są też parkometry a wcześniej ten parking też był płatny co za problem?
Był płatny ale tylko za czas spędzony faktycznie w szpitalu.Teraz trzeba się deklarować ile czasu będzie się na terenie szpitala, a żeby nie dostać mandatu to najlepiej od razu zapłacić za więcej.
Ja odzinę latałem przy parkomaci zanim zaplaciłema swoje lata juz ma
No i jak widać firma jest nastawiona na zysk i nie ma żadnych przywilejów dla żadnych grup. Ciekawe co z tego ma starosta i dyrektor szi
Parking powinien być darmowy . Szpital jest chybaba opłacany w całości z funduszy NFZ
No nie jest oolacany z nfz a skladki nie sa do ochrony parkingu to jest prywatna kwiestaja szpitala
To jest skandal aby tak wykorzystywać pacjentów , dyrektor szpitala za taką decyzję powinien być wyrzucony na zbitą mo… razem ze starostą.
Skandalem byłoby gdyby nikt nie mógł zaparkować pod szpitalem bo nie byłoby miejsc – a tak nie ma problemu i 3zł to nie majątek. Zresztą kilkanaście minut jest za darmo. Może dzięki tym pieniądzom parking będzie w lepszym stanie.
Z kodami QR jest bardzo łatwo wyłudzić pieniądze. Oszuści bardzo często odmieniają kody QR aby przekierować na fałszywe strony wyłudzające pieniądze, dane karty płatniczej itp. Nigdy nie ma pewności dokąd kieruję kod QR.
Ale chyba nie w tym miejscu, tam na znakach są trójwymiarowe kody qr wiec na nie raczej nic nikt nie przyklei.
Jak dla mnie jest okej 3 zł to nie jest żadna wygórowana cena, a parking był zresztą płatny wcześniej
Najlepiej jakby parking był za darmo i było na nim dużo wolnych miejsc ale z tych dwóch to jednak wolę mieć wolne miejsce jak przyjeżdżam i ewentualnie za to zapłacić. Podoba mi się to rozwiązanie z QR kodami, szybko działa, nie trzeba nic instalować i łatwo przedłużyć bilet. A czy krwiodawcy powinni płacić za parking? Do szpitala często przyjeżdżają osoby starsze oraz poważnie chore więc w tych okolicznościach raczej ciężko wyróżniać tylko pewne grupy.
Honorowi dawcy krwi i szpiku nabyli prawa parkingu bezpłatnego w całej Polsce.
Co to za jakieś bezprawie.Gdzie jest starosta pan Mostowy.
Honorowi dawcy krwi i szpiku otrzymali prawo bezpłatnego parkingu przy szpitalach i klinikach w całej Polsce.Coto za bezprawne decyzję . Państwo w Państwie.Gdzie jest starosta Pan Mostowy.Człowieku weź się za robotę.
Nie radziłby kasować mojego komentarza
Wygodne te kody QR byłem tam ostatnio i dostałem powiadomienie jak się kończył bilet można było przedłużyć całkiem spoko rozwiązanie
Po to te utrudnienie aby ktoś nie wykupił biletu, albo mu czasu zabrakło bo kara za brak lub nieważny bilet to aż 240zł
A co z mieszkańcami pobliskich bloków?. Oni nie mają gdzie zaparkować, ponieważ pacjenci i pracownicy SPZZOZ zajmują na cały dzień parkingi. Feee
CBA napewno chętnie by się przyjrzało takiemu przekrętowi
PARKING PRZY SZPITALACH W CAŁEJ POLSCE POWINIEN BYĆ BEZPŁATNY!!! Ludzie tam przyjeżdżający, nie przyjeżdżają na kawę czy odpocząć, przyjeżdżają po pomoc lub do pracy. Moim zdaniem, trzeba być draniem żeby w takich miejscach pobierać opłatę za parking. Czy ktoś widział, żeby w Przasnyszu jakiś zakład pracy pobierał opłatę od swoich pracowników czy klientów za parkowanie pojazdu? Parkingi przy szpitalach powinny być wolne od opłat, a zakichanym obowiązkiem włodarzy (starostwa) jest dbać o ich sprawność, od tego są na stanowiskach w urzędzie. Na takim parkingu wystarczy tylko funkcjonariusz (straż miejska, policja czy inny czort), który przypilnuje prawidłowego parkowania i w razie… Czytaj więcej »
Szanowni Panowie, Starosto, Burmistrzu, Dyrektorze szpitala, nie wstyd wam? Pan Jan ma racje, wychodzi na to, że jesteście niekompetentni na swoich stanowiskach, pobieracie wynagrodzenie za nic a powinniście być empatyczni i kreatywni zarazem dla społeczności lokalnej. Tego wam zabrakło, bo myślicie szablonowo, gdyż tak wam jest wygodnie. Szkoda i wstydzę się za was.
I co na to ci ludzie? Zapewne przemilczą i zrobią swoje, wstyd.
Zgadzam się w zupełności.