Nici ze stacji ładowania pojazdów elektrycznych w Przasnyszu

W 2022 r. samorząd powiatu przasnyskiego został jednym z laureatów konkursu „Ładowarka w każdej Gminie”. W jego ramach partner technologiczny organizatora konkursu miał wybudować i uruchomić na własny koszt stację ładowania pojazdów elektrycznych, która miała się mieścić przy stacji kontroli pojazdów na terenie ZSP przy ul. Gdańskiej w Przasnyszu. Niestety, nic z tego.

 

Program „Ładowarka w każdej gminie” miał wspierać rozwój elektromobilności w Polsce poprzez wybudowanie w każdej gminie w kraju stacji ładowania samochodów elektrycznych. W naborze wniosków wziął udział m.in. Powiat Przasnyski, który został wybrany jako jeden z 4 powiatów w Polsce, na których gruncie miała powstać stacja ładowania pojazdów elektrycznych o mocy min. 22 KW.

W czerwcu 2022 r. przasnyskie starostwo informowało, że fundacja będąca organizatorem konkursu wraz z partnerem technologicznym miała wybudować na własny koszt stacje ładowania pojazdów elektrycznych na terenie należącym do powiatu przasnyskiego. W ramach konkursu samorząd powiatowy miał również otrzymać proporcjonalny procentowy udział w zyskach wygenerowanych przez zainstalowaną w ramach projektu stację ładowania i zaproponować rabaty dla kierowców z terenu powiatu przasnyskiego, które miały obowiązywać w całym kraju.

 

Od informacji o rozstrzygnięciu konkursu minął prawie rok, dlatego zwróciliśmy się do fundacji, będącej organizatorem programu, z pytaniami o termin realizacji inwestycji oraz parametry ładowarki. W związku z brakiem odpowiedzi nasze pytania skierowaliśmy do przasnyskiego starostwa.

Poinformowano nas, że po rozstrzygnięciu konkursu „Ładowarka w każdej Gminie”, Powiat Przasnyski otrzymał projekt umowy dzierżawy gruntu pod stację ładowania.

– W wyniku przeprowadzonej analizy prawnej stwierdzono, że umowa zawiera szereg niekorzystnych zapisów dla podmiotu publicznego i nie może zostać zawarta w proponowanej formie. Powiat przekazał Fundacji swoje uwagi, ale nie otrzymał na nie odpowiedzi — poinformował powiat.

 

Pracownicy starostwa skontaktowali się również z innymi samorządami, które zostały laureatami konkursu.

– Z przeprowadzonych rozmów telefonicznych wynika, że inne samorządy również nie rozpoczęły realizacji projektu. Kontakt z Fundacją urwał się i od dłuższego czasu nikt nie posiada żadnych aktualnych informacji o projekcie. Rodzi to realne obawy, że projekt nie będzie w ogóle przez Fundację realizowany — podkreśliło starostwo, które zapowiada, że będzie szukało możliwości pozyskania środków na ten cel z funduszy UE.

 

M.Jabłońska

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
23 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zwierz
Zwierz
10 miesięcy temu

bo to była fundacja tłustych kotów z pis, tak jak wszystko pisie to wydmuszka za która zapłacimy ,my i jeszcze nasze wnuki

ANDRZEJ
ANDRZEJ
10 miesięcy temu
Reply to  Zwierz

Było kiedyś takie powiedzenie :” Nikt Wam tyle nie da ile ja Wam obiecam ” (szczególnie w okresie wyborów ).Pasuje jak ulał do obecnej sytuacji . Mieliśmy już w skali Kraju :milion samochodów elektryków , kilka milionów mieszkań ,drugą Japonię , drugi Budapeszt a wszystko zmierza do tego ,że najbliżej nam do opcji :”Drugi Bangladesz „

Alina
Alina
10 miesięcy temu
Reply to  Zwierz

Ale z ciebie wredny głupiec

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
10 miesięcy temu
Reply to  Alina

A z Ciebie naiwna gąska

Salaman Ahmadani
Salaman Ahmadani
10 miesięcy temu

Maho jak zwykle w punkt.
Tak trzymac.
Niech al laha bedzie z Toba nasz wiehny przyjacielu.

Salaman Ahmadani
Salaman Ahmadani
10 miesięcy temu
Reply to  Zwierz

glupis , jak najedziemy okolice , rozbudujemy, pomnozymy klany to wespol z POmocnikami
wyrownamy rachunki.Rowniez za puszbaki i przetrzymywanie nas PO bialoruskich lasach.
Prawo koraniczne jasno to reguluje, a ziemia obiecana w Polsce i tak ma do nas nalezec.
Niech zyje ksiezyc i basnie ksiezycowe tysiaca i jednej nocy.
O pisich dlugach jeszce zamarzysz, ale nie twoja staha i inne niewierne. Te na nas czekaja

Hanna
Hanna
10 miesięcy temu

PiS Pan Bieńkowski, obietnice i o. Gdzie obwodnica, strzelnica, kolej itp? Czcze gadanie, Panu Bieńkowskiemu już dziękujemy. Wracaj Pan uczyć do szkoły.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
10 miesięcy temu
Reply to  Hanna

Że co? Sprzedawać pisowską ideologię młodym? Prać im mózgi? Nigdy w życiu!

Alina
Alina
10 miesięcy temu

Lepszy PSL z PO co nic nie dawali tylko nas okradali,ale twoja jest taka ideologia bo to twoje partie

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
10 miesięcy temu
Reply to  Alina

Przekręty PO to przy pisowskim złodziejstwie niewinne igraszki.
Zobacz takie NCBiR. Przecież to był tak prymitywny numer, że ręce opadają. Złodziejstwo na rympał. I gdzie jest dziś Pan Bielan. Spowiada się w prokuraturze. Ależ nie. Kieruje kampanią wyborczą PiS.

Salaman Ahmadani
Salaman Ahmadani
10 miesięcy temu

wszystkie przekhety te niewinne igraszki popisu i to pikus w POrownaniu z kredytami jakie zaciagniecie na nasze utrzymanie.

Salaman Ahmadani
Salaman Ahmadani
10 miesięcy temu

Sluchajcie Maho, a szczegolnie wy niewierne. POmoc nadchodzi. Nowe polaczenia z haku do Minska juz dzialaja.

Alina
Alina
10 miesięcy temu
Reply to  Hanna

Przyjdą popr,ednicy wszystko ci zabiorą nic nie dadzą będziesz miała dobrze,ale takim jak ty to wszystko nie pasuje

mieszkaniec
mieszkaniec
10 miesięcy temu
Reply to  Alina

a z jakiej okazji mają dawać … inflacja z tego dawania się wzięła… każdy powinien iść do pracy i zarabiać na życie a nie liczyć że dadzą… co to ma wogole być…

Przasnyszanin
Przasnyszanin
10 miesięcy temu
Reply to  mieszkaniec

każdy powinien iść do pracy i zarabiać na życie a nie liczyć że dadzą…Zgadzam się, pod warunkiem, że emeryci na emeryturę a ludzie w wieku produkcyjnym do pracy na etatach.Inaczej, to nie ma sensu.Chyba, że emeryci pracują na własnej działalności nie kolidując z miejscami pracy dla uprzywilejowanych.A politycznie, PiS to samo zło, którego się nauczyło od PO, PSL-u,Lewicy i innych politycznych dewiantów.Wszyscy są do wymiany.

rob
rob
10 miesięcy temu

Tym razem nie będę wchodził w politykę, ale trochę wstyd że w mieście powiatowym nie można naładować auta elektrycznego. Na razie ni jestem ich entuzjastą ale to chyba nieuchronna przyszłość.

Alina
Alina
10 miesięcy temu
Reply to  rob

A może Pan burmistrz wam wybuduje te stacje ,przecież to miasto,a przed wyborami można coś zrobić dla swoich wyborców

myto
myto
10 miesięcy temu
Reply to  Alina

Alciu , to nie Burmistrz obiecywał 🙂

jurek
jurek
10 miesięcy temu
Reply to  rob

Teraz to bardzo trendy — nikt się nie zagłębia w to ich niby ekologiczność bo eko to one nie są ale hasło poszło maluczcy idą jak muchy do lepu —wielcy tego świata ani myślą przesiąść się na ,,EKOLOGICZNE,, odrzutowce czy eko bugatti czy Ferrari –na robaczki do jedzenia też nie przejdą–ty pewnie też ich entuzjast…..

Dyzma
Dyzma
10 miesięcy temu

Lepiej specjalny kontener do gaszenia niż stację do ładowania tego badziewia.

kasia
kasia
10 miesięcy temu
Reply to  Dyzma

Pełna zgoda, jak się elektryk zapalił to ok 20 godz go gasili, dopiero po zanurzeniu w przywiezionej kadzi go ugasili. A co do projektu, to chyba dobrze zrobili, skoro nie spelnia wymogow to do kosza. Hulajnogi tez się zapalają w mieszkaniach, jednym słowem ta unijna ekologia też do kosza….

Amator
Amator
10 miesięcy temu

Elektryki z akumulatorami nie są przyszloscią tylko ślepą uliczką. Ucieknijmy do przodu i zróbmy stację tankowania wodoru. Mamy 2 duże firmy związane z elektrycznoscią odnawialną mogły by taką stację z instalacją fotowoltaiczną w ramach reklamy zrobić.

kasia
kasia
10 miesięcy temu

To nie są ekologie, tylko ideologie…unijne, to tak jak te pikniki EKO, a wszędzie aż sie roi od plastiku, torba plastik, zabawka plastik, kwiat plastik, miska plastik, ciatko porzadnie opakowane w parę plastików nawet itd…..