Netflix ostrzega przed fałszywymi mailami. To próby wyłudzenia naszych danych

Wiele osób korzysta z platformy Netflix do oglądania nowości filmowych i seriali. Niestety, wykorzystują to także oszuści, którzy masowo wysyłają wiadomości e-mail informujące m.in. o aktualizacji płatności w serwisie lub o zawieszeniu konta z powodu problemów z rzekomym brakiem uregulowania opłaty.

 

Wszystko wygląda bardzo profesjonalnie. W wiadomości e-mail możemy przeczytać, że operator platformy Netflix nie może zautoryzować płatności za kolejny cykl rozliczeniowy subskrypcji, ale wystarczy poprzez jedno kliknięcie przywrócić członkostwo i tym samym zaktualizować swoje dane osobowe. To powoduje, że dajemy oszustom dostęp do naszych kont bankowych i naszych pieniędzy. Na końcu wiadomości jest podany numer telefonu, pod który można dzwonić w razie problemów czy tez pytań. Jest on fałszywy.

 

– Nigdy nie prosimy o podanie danych osobowych przez e-mail lub SMS. Dotyczy to informacji o numerach kart kredytowych i debetowych, danych rachunku bankowego, hasła do serwisu Netflix. Nigdy nie prosimy też o dokonanie płatności przez witrynę ani usługę firmy trzeciej. Jeśli SMS lub e-mail odsyła do adresu URL, którego nie rozpoznajesz, nie naciskaj/nie klikaj takiego linku. Jeśli już to zrobiłeś(-aś), nie wprowadzaj żadnych informacji na stronie, która się wyświetli – informuje Netfix.

Starajmy się dokładnie czytać wiadomości i przede wszystkim nie dajmy się oszukać podając swoje dane osobowe oraz dostęp do zawartości naszego sprzętu komputerowego.

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments