Nawierzchnia ulicy Bukowej w Przasnyszu niebawem przejdzie lifting

Jak dowiedzieliśmy się w Urzędzie Miejskim w Przasnyszu, na przełomie sierpnia i września, doraźny remont przejdzie ulica Bukowa w Przasnyszu. O modernizację tej ulicy zabiegał od długiego czasu radny miejski z tego okręgu Sławomir Mariusz Czaplicki, ale na kompleksowe roboty zabrakło środków. Wcześniej dziury załatano m.in. na ulicy Gdańskiej, która straszyła głębokimi kraterami.

 

– Naprawa ubytków ulicy Gdańskiej została wykonana w maju 2021 r. natomiast z uwagi na konieczność zastosowania technologii potrójnego utrwalenia w celu usunięcia ubytków w nawierzchni ul. Bukowa przewidziana jest do naprawy na przełomie sierpnia i września 2021 r.  – powiedziała naszej redakcji naczelnik Wydziału Inwestycji Agnieszka Mikołajewska.

Ulica Bukowa to jedna z częściej uczęszczanych na osiedlu Orlika. Znajduje się w okolicy sklepu Biedronka, Szkoły Rolniczej, Szpitala, Sądu, czy Urzędu Skarbowego. Radnemu Czaplickiemu zależało na kompleksowej modernizacji ulicy, ale głosami głównie radnych PPP i PiS oraz w związku z ograniczonymi środkami finansowymi budżetu miasta – nie udało się do tego doprowadzić. Tymczasem ulica znajduje się w kiepskim stanie – nierówna nawierzchnia, tworzące się kałuże i zapadnięte studzienki kanalizacyjne. Przeprowadzenie prac stało się koniecznością.

 

Radny nie rezygnował i 25 maja podczas sesji Rady Miejskiej, ponownie poruszył temat ulicy Bukowej. Zwrócił się do burmistrza w imieniu mieszkańców o przeprowadzenie pozimowych napraw ubytków w ulicy Bukowej. Odpowiedź była pozytywna. Ulica doczeka się naprawy na miarę obecnych możliwości finansowych. W przyszłości jest brana pod uwagę do całkowitej modernizacji.

– O remont ulicy Bukowej zabiegałem u burmistrza i radnych od dłuższego czasu. Pan burmistrz również podzielił moje zdanie i wpisał ulicę do przebudowy w roku 2021. Niestety, jej całkowita modernizacja została przynajmniej na jakiś czas przesunięta. Ale nie zrezygnowałem, bo zwracali się do mnie mieszkańcy i starałem się o jej poprawienie, zwłaszcza po zimie. No i dobre i to. Liczę jednak na jej całkowitą modernizację w przyszłości – usłyszeliśmy od Sławomira Czaplickiego.

 

M. Jabłońska

 

Sprawdź również
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bronek
Bronek
11 miesięcy temu

Czyli „remont będzie, ale później”. To po co ten artykuł?

Wanda
Wanda
11 miesięcy temu
Reply to  Bronek

Remont będzie teraz, czytaj że zrozumieniem. Później będzie kompleksowa przebudowa.

Konował
Konował
11 miesięcy temu

Qrde myślałem że przebudowa będzie od razu, hahahahah