Nauczycielki z estońskiej szkoły w Maardu z wizytą w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym

W dniach od 10 do 20 kwietnia w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Przasnyszu gościły nauczycielki z estońskiej szkoły w Maardu – miasta w Estonii, w prowincji Harjumaa, liczącej około 16 tys. mieszkańców.

 

– Celem głównym przyjazdu nauczycielek z Estonii było zapoznanie się z nowoczesnymi metodami prowadzenia zajęć w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym. Panie obserwowały zajęcia prowadzone w ALO,  a następnie same prowadziły zajęcia z języków obcych (język rosyjski, język angielski) – informuje Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Przasnyszu.

Goście uczestniczyli również w zajęciach prowadzonych dla studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W czasie swojego pobytu uczestniczki odwiedziły stolicę Polski – Warszawę, a także Gdańsk. Na zakończenie pobytu zorganizowano Warsztaty Międzykulturowe w Inkubatorze Przedsiębiorczości w Zdziwóju Nowym.

 

– Celem ich było zachęcenie uczestników do odkrywania możliwości organizowania międzynarodowej wymiany szkolnej oraz stworzenia partnerstwa z nauczycielami i edukatorami z innych krajów. Panie wyjechały pełne pozytywnych wrażeń i  emocji, a nauczyciele Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego zostali zaproszeni do Estonii – dodaje placówka.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments