Nauczyciele z ZSP w Chorzelach szkolili się w ramach programu Erasmus+.

Program Erasmus+ zakłada szkolenie kadry nauczycielskiej w zakresie kompetencji językowych oraz metodycznych. Nauczyciele z ZSP w Chorzelach mają za sobą już trzy szkolenia – wszystkie z nich były szkoleniami metodycznymi dla nauczycieli języków obcych. Wyjazdy zrealizowało dwoje nauczycieli języka rosyjskiego oraz jeden nauczyciel języka angielskiego – pani Alicja Grabowska, Izabela Antosiak oraz Angelika Bacławska.

 

W sierpniu 2020 troje nauczycieli Zespołu Szkół Powiatowych w Chorzelach realizowało szkolenia będące częścią programu Erasmus+, do którego zakwalifikowało się trzynastu pracowników tej szkoły.

Szkolenia odbywały się w St. Paul’s Bay na słonecznej Malcie oraz w niezwykle urokliwej stolicy Łotwy – Rydze. Dwa tygodnie spędzone w tych miejscach dały okazję do poszerzenia wiedzy metodycznej, czyli skonfrontowania stosowanych już metod z metodami używanymi przez innych uczestników mobilności, udoskonalenia ich oraz poznania nowych.

Szkolenie stało się również okazją do zwiedzenia pięknej okolicy, najważniejszych atrakcji, jak również poznania miejscowych zwyczajów i lokalnej kuchni. Ułatwiło to w dużej mierze zakwaterowanie u rodzin miejscowych.

Kursy na Malcie i na Łotwie zaowocowały nową wiedzą, umiejętnościami, a także znajomościami, które będą podtrzymywane i rozwijane. Liczymy na to, że znajdzie to odbicie w pracy z naszą młodzieżą i na długo pozostanie w pamięci uczestników jako przyjemne doświadczenie.

Program Erasmus+ w ZSP w Chorzelach trwa dalej, na kadrę nauczycielską czekają jeszcze wyjazdy pozostałych dziesięciu uczestników.


 

Źródło Starostwo Powiatowe
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments