Nauczyciele w Przasnyszu będą strajkować!

Jak udało nam się ustalić niemal wszystkie publiczne szkoły i przedszkola w Przasnyszu opowiadają się za strajkiem nauczycieli. Ogólnopolski protest rozpocznie się w poniedziałek 8 kwietnia i będzie trwał do odwołania. W powiecie przasnyskim oraz mieście Przasnysz planowane są już spotkania samorządowców z nauczycielami mające na celu odwieść ich od tej decyzji.

-Nikogo nie zaskakujemy. Uprzedzamy o tym, kiedy rozpocznie się strajk. Mówimy, na czym on polega (na niewykonywaniu pracy) oraz o jego możliwych konsekwencjach. Informujemy także o tym jak ważna jest rola nauczycieli w systemie edukacji, że to nasza praca ma wpływ na wyniki uczniów czy na uzyskanie promocji do następnej klasy. Podkreślamy, że rząd nie powinien lekceważyć nauczycieli. Stąd decyzja o strajku. Czy mamy inny wybór, kiedy wszystkie możliwości już wyczerpaliśmy? – czytamy w oświadczeniu prezesa ZNP Sławomira Broniarza.

Związek Nauczycielstwa Polskiego domaga się wzrostu wynagrodzeń zasadniczych nauczycieli i pracowników oświaty o 1000 zł miesięcznie. Ministerstwo Edukacji Narodowej nie ustępuje – proponuje inne rozwiązania: dodatkowe zajęcia nauczycieli mają być płatne, wprowadzone ma zostać nowe świadczenie dla nauczyciela stażysty i rozszerzone mają być uprawnienia do dodatku za wyróżniającą pracę dla niektórych nauczycieli.

red.

 

Źródło ZNP
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments