„Nauczyciel w trudnych czasach” – zaproszenie na warsztaty

„Nauczyciel w trudnych czasach – od równi pochyłej do równowagi” – to temat warsztatów jakie odbędą się w Bibliotece Pedagogicznej w Przasnyszu.

 

W Bibliotece Pedagogicznej w Przasnyszu, 16 listopada, o godzinie 15.30 odbędą się warsztaty z psychologiem dla nauczycieli. Temat warsztatów to „Nauczyciel w trudnych czasach – od równi pochyłej do równowagi”.

Biblioteka zachęca do udziału w szkoleniu wszystkich nauczycieli z powiatu przasnyskiego. Zapisywać można się telefoniczne: 29 752 24 17. Ilość miejsc ograniczona.

 

Sprawdź również
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Czytelnik
Czytelnik
1 rok temu

Bardzo się cieszę za zorganizowanie spotkania. Można powiedzieć, że rolą nauczyciela jest zwyczajnie wychowawczo dawanie komuś drugiej szansy. Szkoła, to jest miejsce relacji gdzie można zauważyć komu i jak można pomóc. Bycie nauczycielem to jest jakiś proces, budowanie wspólnoty szkolnej, uczenie się tego świata, budowanie swojego warsztatu, autorytetu ale nie na strachu lecz poprzez rozmowę. Rozmowa, nauczanie jest najważniejszym elementem nauczycielskiego warsztatu. Aby, to było możliwe potrzebna jest przestrzeń, która powstaje podczas pracy gdy się stara w szkole zadawać pytania, daje odpowiedzi, słucha, uczy bycia kulturalnym, wrażliwym tak jest gdy „podlewa się ucznia nie wodą, a przekazywaną wiedzą jak ogrodnik… Czytaj więcej »

ever
ever
1 rok temu

Od siebie dodam, że miałem wielu świetnych nauczycieli z tzw. „epoki kredy” i żaden nauczyciel, żadna nauczycielka nie przychodziła do szkoły po to, żeby usłyszeć: że jestem nie przygotowany, że nie potrafi, nie chce, nie umie, etc. Nie mieli problemu z poradzeniem sobie z funkcjonowaniem zajęć szkolnych. Wiedzieli, że szacunek, uznanie i zaufanie to fundamenty nauczycielskiej profesji,…