Naturoterapia – bo ludzie lubią być zaopiekowani

W Przasnyszu otwarty właśnie został Gabinet Terapii Naturalnej. Firma BIO-MAR-MED bazuje głównie na biorezonansie, który zyskuje coraz większą popularność, zarówno w Polsce, jak i na całym świecie.

 

Czym właściwie jest biorezonans? Pierwsze wzmianka na temat biorezonansu pojawiła się w 1931 roku za sprawą amerykańskiego naukowca Rife’a. Dzięki zbudowanemu przez siebie urządzeniu mógł on z pomocą wysokich częstotliwości niszczyć patogeny. Mikroorganizmy poddane destrukcyjnej wibracji traciły spójność swojej budowy i ulegały rozpadowi. Rife wyjaśnił, że w ten sposób można doprowadzić do zniszczenia wyłącznie patogenów lub chorych komórek. Każda żywa istota, bakteria, wirus, a nawet prosty związek biochemiczny posiadają swój unikalny, własny wzorzec częstotliwości, rodzaj podpisu elektromagnetycznego, który jest genetycznie uwarunkowany i wyróżniający się od innych.

Prowadzeniem gabinetu zajmuje się dyplomowany naturopata stosujący metody tzw. naturoterapii. Jest to swoisty system terapeutyczny łączący teorię (filozofię i zasady) i praktykę wykorzystujący szereg naturalnych terapii wspierających poprawę i utrzymanie dobrego stanu zdrowia. Podstawowa zasada „uzdrawiania przez naturę” ukierunkowuje naturoterapię na właściwe odżywianie, poradnictwo dietetyczne, ziołolecznictwo, terapie naturalne i edukację w stylu życia.

 

Biorezonans, czyli nowoczesna technologia w służbie dobrego samopoczucia

Biorezonans to forma alternatywnej medycyny, która opiera się na istnieniu w ciele człowieka fal elektromagnetycznych emitowanych przez każdą komórkę naszego organizmu. Za pomocą specjalistycznych urządzeń możemy te częstotliwości zmierzyć, przeanalizować oraz odpowiednio oddziaływać na nie. Biorezonans ma szerokie zastosowanie w przywracaniu równowagi naszemu organizmowi. Doskonale sprawdza się jako „alternatywa” dla eliminowania alergii i nietolerancji, chorób skóry, wszelkiego rodzaju bólu, zaburzeń snu czy wzmocnienia układu odpornościowego poprzez przywracanie równowagi energetycznej organizmu.

Terapię rozpoczyna się zazwyczaj od Express Testu, za pomocą którego  określa się ogólny stan naszego ciała z podziałem na poszczególne narządy. Wykonuje się tzw. „mapę organizmu” i na tej podstawie analizuje jego stan. W ciągu kilkunastu do kilkudziesięciu minut można wykryć stany niepożądane czy niedobory m.in. układu pokarmowego, oddechowego moczowo-płciowego, sercowo-naczyniowego, endokrynnego immunologicznego i limfatycznego. Tak przeprowadzony, całkowicie bezbolesny test, pozwala określić z dużą dokładnością skalę niedoborów odpowiedzialnych za powstawanie dolegliwości i złe samopoczucie oraz określić indywidualną terapię dla badanej osoby.

Metody elektropunkturowe mimo, że nie są stosowane w medycynie konwencjonalnej są jej doskonałym uzupełnieniem w rękach naturopatów. Ważnym elementem terapii jest profilaktyka zdrowia, a możliwości przedklinicznego przetestowania problemów zdrowotnych są doskonałym narzędziem do wsparcia organizmu człowieka.  Dlatego wśród zaleceń po wykonaniu Ekspress Testu znajdą się m.in. wskazówki dotyczące odżywiania – zalecenia i przeciwwskazania.

 

Mamy już „mapę organizmu” i co dalej?

Wizyta rozpoczyna się szczegółowym wywiadem dotyczącym naszego stylu życia: jak śpimy, jak się odżywiamy, ile spacerujemy, jak wygląda nasze najbliższe otoczenie. Na podstawie analizy naszych przyzwyczajeń i stylu życia można już przeprowadzić wstępne ustalenia. Niedobór ruchu, snu, składników pokarmowych ma odzwierciedlenie w naszym samopoczuciu.

Po wykonaniu pomiarów i indywidualnej analizie danych zebranych przez urządzenie należy wskazać w których obszarach naszego organizmu występują stany niepożądane. W przypadku niedoborów należy w pierwszej kolejności uzupełnić brakujące składniki za pomocą choćby suplementów, zmiany diety czy złych nawyków. Sytuacja jest z goła odmienna, gdy w organizmie wykryjemy stany zapalne. Wtedy obok suplementacji warto zastosować nowatorskie urządzenie, jakim jest Sweeper.

Urządzenie Sweeper zostało zaprojektowane z myślą o usuwaniu z organizmu człowieka wszelkich obciążeń i toksyn m.in. grzybów czy patogenów mających bezpośredni wpływ na kondycję i samopoczucie. Dzięki falom biorezonansu i pętli indukcyjnej zintegrowanej z urządzeniem, można dotrzeć do trudno dostępnych zakamarków organizmu wzmacniając go i pobudzając do działania zasoby energetyczne. Urządzenie to  jest w stanie w relatywnie szybki i bezbolesny sposób dotrzeć do drobnoustrojów głęboko pochowanych w strukturach tkanek organizmu, w cystach i kościach. Dzięki podwójnej sile działania – zastosowaniu tzw. elektrod  (terapia częstotliwościowo-rezonansowa) oraz pętli indukcyjnej (pulsacyjne pole magnetyczne), można w szybszy i dokładniejszy sposób uzyskać oczekiwane rezultaty. Urządzenie oferuje 633 programy terapeutyczne, które można poszerzyć o kolejne 3867 poprzez wgranie do komputera odpowiedniego oprogramowania. Tak potężne spektrum możliwości Sweepera jest idealnym antidotum w zwalczaniu wszelkich objawów wielu groźnych dolegliwości takich jak m.in. borelioza, alergie, pasożyty i grzyby, problemy układu krążenia czy stany przewlekłe organizmu.

Pokonanie toksyn stanie się bezinwazyjne, bezbolesne i prostsze, organizm naturalnymi metodami powróci do prawidłowego funkcjonowania, dzięki temu poczujmy się znacznie lepiej i odzyskamy dobrą kondycję.

Sweeper doskonale sprawdza się dziś nie tylko w gabinetach, ale również w zastosowaniu prywatnym. Zyskuje coraz większą popularność, a wiele osób decyduje się na jego zakup i stosowanie we własnym zakresie. Usuwanie obciążeń, detoksykacja organizmu, wsparcie w terapii przeziębień, stymulacja obronnych sił organizmu czy stabilizacja układu nerwowego – to wszystko można już samodzielnie przeprowadzić w domowym zaciszu. Oczywiście warto co jakiś czas przeprowadzić Ekspress Test w Gabinecie Terapii Naturalnej, żeby przekonać się jak poprawia się stan naszego organizmu.

 

Czy są jakieś przeciwwskazania do stosowania metod biorezonansowych?

Terapia biorezonansem jest bezpieczną, bezbolesną, niekonwencjonalna metodą diagnostyczną i terapeutyczną. Zdarza się, że niektórzy mogą poczuć delikatne mrowienie palców. Istnieją jednak pewne przeciwwskazania w stosowaniu tej metody. Są to m.in. ciąża, obecność rozrusznika serca, metalowe implanty, stan zatrucia alkoholowego, ostre zaburzenia krążenia wieńcowego i mózgowego, a także otwarte rany na dłoniach.

 

Od czego zacząć? Holistyczne podejście do zdrowia

Najlepiej skontaktować się telefonicznie i umówić na wizytę. Gabinet mieści się w Przasnyszu przy ulicy Orlika 13. Istnieje również możliwość umówienia się na tzw. wizytę domową z dojazdem. Z tego tytułu nie pobierane są żadne dodatkowe opłaty. Zachęcamy do kontaktu pod numerem 509 363 333 lub e-mailowo kontakt@biomarmed.pl. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania. Więcej szczegółów znajdziecie Państwo na stronie www.biomarmed.pl. Jak wszyscy naturopaci kierujemy się zasadą: Primum Non Nocere – czyli po pierwsze nie szkodzić. W terapii naturalnej używa się metod, które nie mogą wyrządzić szkody czy też poważniejszych skutków ubocznych.

 

Zapraszamy!

 

 

materiał zewnętrzny

Sprawdź również

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.