Nasza interwencja. Niewidoczny znak w Oględzie.

Jeden z naszych czytelników zwrócił się do nas z prośbą o interwencję w sprawie niewidocznego znaku B-31 określającego pierwszeństwo przejazdu na zwężonym odcinku drogi. Choć nie spotykamy go często, ma ważne zastosowanie, porządkując ruch w miejscu, w którym nie mogą minąć się dwa pojazdy. Występuje m.in. na moście w Oględzie, wskazując, że pierwszeństwo mają kierowcy nadjeżdżający z przeciwnego kierunku.

 

– Most w miejscowości Oględa, choć wydawałoby się, że niedawno remontowany, wydaje się być porzucony przez lokalne władze. No i faktycznie, bo znak informujący o pierwszeństwie dla pojazdów nadjeżdżających z naprzeciwka nie jest wcale widoczny dla kierowców. Najwyraźniej uczynienie go jakkolwiek widocznym z odległości większej niż 5 metrów nie jest sprawą priorytetową, a pierwszeństwa należy się domyślić – pisze czytelnik, przesyłając zdjęcia obrazujące problem.

 

Okazuje się, że zarządcą tego odcinka drogi jest gmina Przasnysz, gdzie skierowaliśmy pytanie: Czy i kiedy da radę przyciąć zasłaniające znak krzaki?

Na odpowiedź nie przyszło długo czekać, ponieważ w ciągu kilku dni trafiły do nas zdjęcia przesłane przez panią wójt, obrazujące, że problem został rozwiązany.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments