Nastolatka kliknęła w link, potem z jej konta oszuści rozesłali prośby do znajomych. Kilka osób straciło pieniądze

Oszust z konta 17 – latki rozesłał wiadomość do znajomych z prośbą o pożyczkę. 5 znajomych dziewczyny straciło pieniądze, bo nie skontaktowali się z nią i nie potwierdzili wiarygodności otrzymanej wiadomości.

 

49 – letnia mieszkanka powiatu makowskiego zgłosiła kradzież konta na popularnym profilu społecznościowym swojej 17 – letniej córki.

– Sprawca z profilu dziewczyny wysłał do znajomych wiadomość w której „prosi o zapłacenie za zakupy ponieważ ma problem z bankiem, jest w sklepie i nie może zapłacić za towar”. Wiadomość taką otrzymała również mama 17 – latki, szybko zareagowała, rozsyłając wiadomości o oszustwie – informuje Monika Winnik, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim.

Choć wiele osób zadzwoniło do dziewczyny, by upewnić się czy wiadomość jest prawdziwa, to 5 osób od razu wysłało kody do płatności. W sumie stracili blisko 1600 złotych.

 

– W trakcie czynności okazało się, że 17 – latka dwa dni przed przejęciem konta otrzymała od znajomej link z prośbą o polubienie zdjęć w konkursie. Bez namysłu kliknęła. Niestety był to wirus wysłany bez wiedzy adresatki. Dziewczyna została automatycznie wylogowana ze swojego konta i zalogowała się ponownie przez otrzymany link, który okazał się „pułapką”, dwa dni później jej konto zostało przejęte – wyjaśnia funkcjonariuszka KPP.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments