Nasi uczniowie najlepsi na Mazowszu

Alicja Sadowska, uczennica drugiej klasy gimnazjum z Lesznie, wygrała w swojej kategorii wiekowej konkurs „Smak ekologicznej żywności”, organizowany cyklicznie przez Urząd Marszałkowski w Warszawie. Z kolei Natalia Krzykowska ze szkoły podstawowej w Obrębie była trzecia wśród uczniów klas IV-VI.

Wywalczenie miejsc na podium w takim konkursie nie było sprawą łatwą, ponieważ rywalizowali tu uczniowie z całego województwa. Konkurs jest dwustopniowy i trwa w sumie kilka miesięcy. Tym większe więc należą się słowa uznania naszym reprezentantkom.

W finale, który odbył się 12 czerwca w Urzędzie Marszałkowskim w Warszawie, uczestnicy mieli do rozwiązania test złożony z 33 pytań (w tym trzech opisowych). O ostatecznej kolejności miejsc decydowało jury, które oceniało m.in. trafność zredagowanych odpowiedzi.

W finałowych zmaganiach uczniowie z gminy Przasnysz błysnęli wiedzą i umiejętnościami. Alicja Sadowska nie miała sobie równych w gronie gimnazjalistów, Natalia Krzykowska (klasa V SP) była zaś trzecia w swojej kategorii wiekowej. Obie też otrzymały, oprócz pamiątkowych dyplomów, cenne nagrody rzeczowe.

Pierwszą z uczennic przygotowywała do konkursu pani Irena Dąbrowska, drugą natomiast – pani Jadwiga Rudowska. Zarówno laureatkom, jak i ich opiekunkom serdecznie gratulujemy.


Urząd Gminy Przasnysz


198


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments